پنجشنبه 31 مرداد 1398  
 
Thursday, August 22, 2019  
 
الخميس, ذو الحجة 21, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ContentImages_77092
عكس خبر:
دیدار صمیمانه اعضای جامعه روحانیت کرمان با استاندار/ رمز موفقیت استاندار کرمان بیان صادقانه، احساس مسئولیت و استفاده از الگوی مناسب برای توسعه است علما و فضلای کرمانی مقیم تهران با استاندار کرمان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این دیدار صمیمانه که در محل دفتر جامعه روحانیت مبارز تهران و با حضور آیت الله موحدی کرمانی، حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی و جمعی دیگر از علما و فضلای کرمانی مقیم تهران برگزار شد، مهندس رزم حسینی استاندار کرمان به تشریح اهم فعالیت های اقتصادی انجام شده در استان کرمان پرداخت.
استاندار کرمان با بیان این که در بدو ورود به کرمان بعنوان نماینده عالی دولت علی رغم اطلاع و اشراف به برخی مسائل و مشکلات، اقدامات و فعالیت هایی را برای توسعه و آبادانی استان شروع کردیم،افزود: نظام ناکارآمد اداری، بروکراسی پیچیده اداری، تمرکزگرایی و قوانین مزاحم توسعه از جمله مسائل و مشکلاتی بودند که مانع انجام این فعالیت ها می شد اما با توکل به خدا و با طرح بحث ولایت و توسعه همت خود را برای توسعه همه جانبه و متوازن استان بکار بستیم .
رزم حسینی در ادامه به تبیین بحث مثلث توسعه اقتصادی و نقش ارزشمند روحانیت و ائمه جمعه استان در پیشبرد اهداف این طرح پرداخت و افزود: حضور ائمه جمعه در کانون مثلث توسعه بر اساس این منطق قوی بود که این بزرگواران در ترغیب مردم به به مشارکت در فعالیت های اقتصادی و همچنین نظارت بر فعالیت ها بسیار موثرند .
استاندار کرمان در ادامه با تشریح اهم اقدامات اقتصادی صورت گرفته در استان طی چهار سال گذشته به نقش معین های اقتصادی در موفقیت های بدست آمده اشاره کرد و افزود: شما امروز می توانید نتیجه این اقدامات را در آبادانی منطقه محرومی مثل قلعه گنج ببینید به گونه ای که امروز مدل توسعه و آبادانی قلعه گنج الگویی برای کل کشور شده است و اخیرا هم بر اساس در خواست وزیر محترم کشور و دستور رئیس جمهور محترم 31 نقطه محروم کشور در 31 استان بر اساس مدل توسعه قلعه گنج در برنامه رفع محرومیت زدایی و توسعه پایدار قرار خواهد گرفت.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: کاری که در قلعه گنج شروع شد صد در صد موفقیت آمیز بود و همین امر سبب شد رهبر معظم انقلاب در دو مرحله از این اقدام را ستایش کردند و دستور دادند تا این اقدامات الگویی برای توسعه سایر مناطق محروم قرار گیرد.
استاندار کرمان با اشاره به ثمرات اقتصادی و فرهنگی طرح های انجام شده در قلعه گنج، اظهار داشت: مردم وقتی صداقت را بعلاوه کار را ببیند خودشان هم اعتماد می کنند و برای سرعت بخشیدن به روند توسعه و آبادانی پای کار می آیند .
وی خاطر نشان کرد: آرامش سیاسی و دوری از نزاع های بی حاصل سیاسی و جناحی کمک بسیار شایانی در کسب این موفقیت ها داشته است.
در دامه این جلسه آیت الله موحدی کرمانی پس از استماع سخنان استاندار کرمان خطاب به ایشان، گفت: من واقعا به شما تبریک می گویم و بسیار خوشحال شدم از اقداماتی که در استان انجام داده اید.
هم چنین حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور استاندار کرمان در اجتماع علما و فضلای کرمانی مقیم تهران، گفت: رمز موفقیت استاندار کرمان بیان صادقانه، احساس مسئولیت، طراحی مناسب و استفاده از الگوی مناسب برای توسعه است و مهم تر ازهمه این که برای پیشبر اهداف و برنامه ها به جد پای کار است.
عضو جامعه روحانیت مبارز کل کشور با اشاره به حضور 23 معین اقتصادی و اعتماد آن ها به طرح مهندس رزم حسینی برای آبادانی استان افزود: اقدامات مهندس رزم حسینی در کرمان نشان دهنده این است که ما در کشور توان مدیریتی بسیار خوبی داریم و کار و اقدامات ایشان باید به یک فرهنگ تبدیل شود .
پور محمدی با بیان اینکه یکی از خوبی های کرمان این است که جناح های سیاسی با این که در مسائل سیاسی با هم اختلاف نظر دارند، اما در خصوص توسعه استان یک اشتراک نظر ارزشمند دارند؛ خطاب به علماو روحانیت حاضر در جلسه گفت: مهندس رزم حسینی در خصوص تحول اقتصادی و توسعه استان اقدامات بسیار ارزشمند و وظیفه خودشان را به خوبی انجام داده اند  اما مهم این است که اولا این مسئله باید استمرار پیدا کند و ضمن تبلیغ و ترویج این اقدامات باید تبدیل به یک فرهنگ شود و ثانیا توجه به حوزه فرهنگ بسیار ضروری است و نباید از این مسئله غافل شد امامعتقدم این وظیفه ماست که با تدوین یک طرح جامع فرهنگی در راستای ایجاد یک تحول فرهنگی به یاری و کمک آقای استاندار برویم .
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاتم پوری دبیر این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به مهندس رزم حسینی استاندار کرمان گزارشی از روند برگزاری جلسات روحانیت کرمانی مقیم تهران ارائه و آمادگی این مجموعه را برای همکاری با استاندار محترم در عرصه های فر هنگی اعلام نمود.
هم چنین در پایان این جلسه مهندس رزم حسینی استاندار کرمان به سوالات حاضران پاسخ گفت.
 

 

بيشتر
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir