جمعه 29 شهريور 1398   14:40:44
اردبيل
1396/2/21 پنجشنبهرئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: لیست نامزدهای شورای شهر و روستا در این استان نهایی شد و 6 هزار و 609 نامزد شورای شهر و روستا در این استان رقابت های انتخاباتی خود را آغاز کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اردبیل، ناصر نصیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 1400 نفر در شهرها و سه هزار و 273 نفر در روستاها بعنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب خواهند شد.
وی به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و گفت: یک هزار و 595 شعبه اخذ رای در استان تعیین شده که یک هزار و 79 شعبه روستایی و 516 شعبه آن شهری هستند.
نصیری از تایید صلاحیت100درصدی نامزدهای شورای شهر و روستا در بیشتر شهرستان های استان خبر داد و بیان کرد: در بیشتر 26 شهر این استان شاهد تایید صلاحیت 100در صدی نامزدهای شورای شهر هستیم که این نشانگر حمایت از حقوق شهروندی دولت تدبیر و امید است.
وی اضافه کرد: مجموع تعداد رد صلاحیت شدگان در این شهرها به 15 نفر هم نمی رسد و دلیل این امر برمی گردد به عملکرد و بررسی هیات های اجرایی که در بررسی صلاحیت ها نهایت حقوق شهروندی را مراعات کردند.
رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل اضافه کرد: تعداد رد صلاحیت شدگان نامزدهای شورای شهر در پارس آباد صفر ، گرمی صفر ،سرعین صفر ، بیله سوار صفر، اردبیل 3 نفر ،مشگین شهر 2نفر،نمین یک نفر،، کوثر یک نفر ،نیر یک نفر و خلخال یک نفر اعلام شده است.
نصیری گفت: تعداد واجدان شرایط رای در استان اردبیل 950 هزار نفر است که 38 هزار و 880 نفر آن رای اولی می باشند و در این انتخابات یک هزار و 292 صندوق ثابت و 303 صندوق سیار برای اخذ رای مردم در نقاط مختلف استان اردبیل پیش بینی شده است.
انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر کشور برگزار می شود.

نسخه قابل چاپ