شنبه 30 شهريور 1398   23:34:15
اصفهان
1395/12/24 سه شنبهپمپاژ ناامیدی به جامعه و ایراد سخنرانی های ناامید کننده به صلاح کشور و نظام نیست و می تواند در مشارکت مردم خدشه وارد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رسول زرگرپور در همایش «انتخابات 96، مشارکت همگانی، وحدت و همدلی، امنیت پایدار» که با حضور وزیر اطلاعات برگزار گردید، ماه آینده را ماه های سرنوشت ساز برای کشور و استان خواند و اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت مدیریت کلان کشور را مشخص می کند و انتخابات شوراهای شهر و روستا سرنوشت مدیریت های محلی را رقم خواهد زد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهور و وزیر کشور در سخنان خود بر برگزاری انتخابات باشکوه و با ابهت ودر امنیت،آرامش، سلامت و صحت کامل همانند دیگر انتخابات گذشته تاکید دارند، افزود: نتیجه ی انتخابات باید وحدت بخش و انسجام آفرین باشد و تمام تلاش مدیران فراهم آوردن شرایطی است که بتوانیم با این مشخصه ها انتخابات را برگزار نماییم.

رسول زرگرپور یادآور شد: بارها ابلاغ کرده ام و تاکید نموده ام که مجریان انتخابات حق ندارند در هیچ جلسه ی محفلی ، حزبی، گروهی و خطی شرکت نمایند.

وی با بیان اینکه این شکوه و ابهت الزامات و نیازها و پیش نیازهایی دارد، گفت: نظارت منصفانه و عادلانه، حضور مجریان معتدل و  حضور همه ی سلایق قانونی موجب مشارکت حداکثری خواهد بود.

مدیرارشد استان با بیان اینکه امید مردم به آینده وآنچه پیش رو دارند مهمترین نکته است، افزود: پمپاژ ناامیدی به جامعه و ایراد سخنرانی های نا امید کننده به صلاح کشور و نظام نیست و می تواند در مشارکت مردم خدشه وارد کند.

وی یکی از اقدامات راهگشا برای حضور حداکثری مردم را گزارش اقدامات دولت و نظام عنوان کرد و افزود: معتقد هستم اگر می‌خواهیم مردم مشارکت حداکثری داشته باشند باید مردم را به نظام، حکومت و دولت امیدوار باشند.

*افتتاح بیش از 12 هزار و 700 پروژه در استان اصفهان طی سه سال گذشته نشانگر عزم جدی مدیریت استان در حل مشکلات مردم است

زرگرپور به تشریح اقدامات صورت گرفته در طول سه سال گذشته در استان پرداخت و اظهارداشت: در طول 3 سال و نیم گذشته بیش از 12 هزار و 700 پروژه با اعتباری بالغ بر 105 هزار میلیارد ریال در استان اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسیده که 55 درصد این پروژه ها مربوط به بخش خصوصی، 25 درصد شهرداری ها و مابقی در بخش دولتی بوده است و همه ی اینها نشانگر عزم جدی مدیریت استان در حل مشکلات مردم می باشد.

وی افزود: بهره برداری از فاز اول مترو، فاز اول مصلی بزرگ امام خمینی اصفهان، کل پروژه ی ورزشگاه نقش جهان، فعال شدن عملیات اجرایی کنارگذر شرق اصفهان، قطار سریع السیر اصفهان- تهران ، نمایشگاه بزرگ اصفهان و موزه ی بزرگ اصفهان و همچنین آماده ی بهره برداری شدن پروژه ی کنارگذر غرب اصفهان از جمله پروژه هایی هستند که پس از سالها در دولت تدبیر و امید تعیین تکلیف یا اجرائی شده اند و یا به بهره برداری رسیده اند.

استاندار اصفهان در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت یادآور شد: با اجرای طرح تحول سلامت در استان اصفهان هزار و 200 تخت به بیمارستان‌ها اضافه شد، 5 بیمارستان بزرگ به بهره بردرای رسید و پنجاه هزار متر مربع هتلینگ بیمارستانی ایجاد شد و مجموعاً برای اجرای این طرح در استان اصفهان، 670 میلیارد تومان هزینه شده است. 

رسول زرگرپور اضافه کرد: در طول سه سال گذشته بیش از 262 واحد آموزشی بزرگ با 1670 کلاس به بهره برداری رسیده و در گردشگری 7 هزار و 500 تخت اقامتی جدید به صورت هتل، بوم گردی و منازل میراثی اضافه شده و مجموع تخت های اقامتی استان را به 20 هزار تخت رسانده است.

استانداراصفهان اضافه کرد: در این مدت 79 هتل جدید مجوز ساخت گرفته اند و 39 هتل در استان اصفهان در حال ساخت هستند.

وی با اشاره به بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط تصریح کرد: تاکنون هزار و 100 واحد صنعتی بالغ بر 8 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند و 45 هزار شغل تثبیت شده است.

زرگرپور اضافه کرد: به 41 واحد بزرگ تسهیلاتی در حدود 4 هزار 400 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی به پدیده ی ریزگردها در اصفهان اشاره کرد و افزود: اصفهان اولین استانی بود که در این خصوص اقدام کرد و در سال 92 به طور کلی 93 روز هوای سالم داشته‌ایم و امروز 278 روز هوای سالم داریم و هوای پاک از 1 روز به 7 روز رسیده است که این آمار 3 برابر شده است.

استانداراصفهان از تحویل 72 هزار واحد مسکن مهر در استان اصفهان خبر داد و گفت: امسال پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد.

*اصفهان بهشت نیست ولی جهنمی هم که برخی مغرضانه اعلام می کنند نیست

وی به امنیت اجتماعی و برگزاری انتخاباتی سالم در اصفهان اشاره کرد و افزود: طی 3 سال و نیم گذشته یک جلسه سیاسی، فرهنگی و هنری در استان اصفهان لغو نشده و این به معنای امنیت سیاسی و فرهنگی در این استان است و این موضوع تنها اختصاص به استان اصفهان دارد.
مدیرارشد استان با اشاره به تعریض یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: اصفهان بهشت نیست ولی جهنمی هم که برخی مغرضانه عنوان می کنید نیست. 
استاندار اصفهان در پایان ابراز امیدواری نمود که انتخاباتی با امنیت، آرامش و سلامت برگزار شود تا قطار پیشرفت و توسعه کشور و استان به سرعت ادامه یابد.
گفتنی است در این همایش پس از خیر مقدم مدیر کل اطلاعات استان ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان و همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات در خصوص انتخابات و امنیت پایدار سخنرانی نمودند.
شایان ذکر است دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز گذشته به منظور شرکت در همایش انتخابات 96 و حضور در شورای اداری استان و دیدار با برخی از مراجع و علمای اصفهان به این شهر سفر نمود و در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی مورد استقبال استاندار اصفهان قرار گرفت.


نسخه قابل چاپ