شنبه 30 شهريور 1398   22:40:53
اصفهان
1395/12/23 دوشنبهدکتر رسول زرگرپور در دومین همایش مشترک کارشناسان حراست استانداری، فرمانداری ها و شهرداری های استان، اظهارداشت: مشارکت حداکثری در انتخابات از طریق حضور همه ی سلایق قانونی و نظارت منصفانه و عادلانه ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  دکتر رسول زرگرپور در دومین همایش مشترک کارشناسان حراست استانداری، فرمانداری ها و شهرداری های استان، اظهارداشت: برگزاری اینگونه جلسات برای تبادل اطلاعات در ماه های قبل از انتخابات سبب می شود که انتخابات در بستر قانونی حرکت کند و این همایش از این منظر مهم است.

استانداراصفهان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران حراست در جهت اقدامات یکسال اخیر، افزود: فعالیت حراست در ادارات باعث می شود که محیطی با امنیت و آرامش فراهم شود تا مسئولین بتوانند اقدامات خود را در جهت توسعه ی استان به خوبی به پیش ببرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال سخت 95 با توجه به محدودیت ها و مشکلات موجود به خوبی سپری شد، تصریح کرد: در سال 95 با حوادث طبیعی و انسان سازی روبرو بودیم که حجم خسارات زیادی را ایجاد نمود و بر روی تولید ناخالص کشور تاثیرگذاشت و خسارات جانی و مالی را برای مردم در پی داشت.

رسول زرگرپور ادامه داد: در کنار این مشکلات، معضلاتی نیز به صورت سنواتی وجود داشت از جمله مسائل اقتصادی و آسیب های اجتماعی که دولت درگیر آن بود ولی علیرغم همه ی این مسائل توفیقات خوبی را مردم و دولت خلق کردند.

زرگرپور کاهش رکود و تورم، ایجاد رونق اقتصادی، اقدامات عمرانی، سرمایه گذاری در استان و کشور و تدابیر اتخاذ شده در سیاست های داخلی و خارجی دولت را از جمله مسائل قابل توجهی برشمرد که در این سال رقم خورد.

*در جمهوری اسلامی ایران مقبولیت و مسئولین از طریق انتخابات مشخص می شود

استانداراصفهان سال 96 را سال مهم، حساس و سرنوشت ساز برای کشور خواند و گفت: در سال پیش رو از یک طرف تکلیف مدیریت کلان کشور برای 4 سال آینده توسط مردم با حضور در انتخابات ریاست جمهوری مشخص خواهد شد و از طرف دیگر مدیریت محلی شهرداری ها و دهیاری ها تعیین می شود.

زرگرپور افزود: در مجموع سرنوشت کل اداره ی کشور  با حضور مردم در پای صندوق های رای مشخص می شود و این امر مهم را محقق می کنند.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران انتخابات ملاک مردم سالاری دینی است، گفت: در حقیقت مقبولیت  مسئولین از طریق انتخابات مشخص می شود.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه میزان مشارکت حقیقی مردم در سرنوشت خود از طریق صندوق های رای مشخص می شود، یادآور شد: انتخابات در واقع مقبولیت مسئولین نظام و میزان الحراره قدرت نظام است.

* نتیجه ی انتخابات باید وحدت بخش و انسجام آفرین باشد

استانداراصفهان افزود: عقل حکم می کند که وقتی حرکتی اینگونه تعیین کننده است با مشخصه های خاصی برگزار شود .

وی به بیان این مشخصه ها پرداخت و افزود: انتخابات باید با شکوه و با ابهت و در امنیت و آرامش کامل  و نسبت به گذشته در صحت و سلامت بیشتر برگزار شود.

رسول زرگرپور افزود: نتیجه ی انتخابات باید وحدت بخش باشد و انسجام بیشتر را در بین مردم ایجاد نماید و یک انتخابات خوب، قانونی و مورد نظر مردم متدین باید این شاخصه ها را داشته باشد.

وی بر حضور حداکثری مردم تاکید کرد و افزود: این حضور دشمنان انقلاب و نظام را ناامید خواهد کرد. 

زرگرپور یادآور شد: حضور و ابهت، با مشارکت حداکثری که از طریق حضور همه ی سلایق قانونی، نظارت منصفانه و عادلانه ایجاد می شود، بوجود می آید.

حراستها موارد احتمالی تخطی از قانون را در مسیر انتخابات به مراجع ذیصلاح اطلاع دهند.

استانداراصفهان به امنیت انتخابات اشاره کرد و اظهارداشت: در شرایطی که کشورهای اطراف در ناآرامی و جنگ بسر می برند جمهوری اسلامی ایران به برکت امام زمان(عج) ، هدایت های رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در یک ثبات و امنیت مثال زدنی به سر می برد و چتر امنیت در کل کشور گسترده شده است آرامش و امنیت کامل برقرار است.

وی با اشاره به اهمیت سلامت انتخابات، خاطر نشان کرد: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری که رای مردم را حق الناس دانستند  باید این امر برای آحاد کشور و مخصوصا مجریان قانون ملاک قرار گیرد.

رسول زرگرپور تاکید کرد: مجریان انتخابات باید بی طرفی در انتخابات را مدنظر قرار دهند و حق شرکت در جلسات خطی، جناحی و سیاسی را ندارند و در صورت انجام بایستی از طریق حراستها به مراجع ذیصلاح اطلاع داده شود.

وی یادآور شد: مجریان انتخابات نباید در ملا عام بخصوص در مقوله ی شهرداری ها به نفع شخص یا گروهی اظهارنظر کنند و نباید شهرداران اقدامی را انجام دهند که شائبه انتخاباتی ایجاد نماید.

زرگرپور افزود: هر کس گرایش سیاسی خود را دارد و این گرایش تنها در زمانی که رای خود را در صندوق می ریزد اعمال می شود. لذا اگر این شرایط ایجاد شود نتایج انتخابات وحدت بخش و باعث انسجام بیشتر مردم خواهد شد.

* رازداری و امانتداری در حراست حائز اهمیت است

استانداراصفهان به وظایف حراست نیز اشاره کرد و افزود: رازداری و عدم افشای اسرار بسیار مهم است و اطلاعات محرمانه نباید حتی به نزدیک ترین فرد هم گفته شود.

وی افزود: قانون انتخابات کاملاً واضح و مشخص است و باید اعضای حراست مراقبت نمایند که از اموال شهرداری ها و دولت در خصوص انتخابات مورد استفاده ی تبلیغاتی شخص ، جناح یا گروه خاصی قرار نگیرد. 

رسول زرگرپور با بیان اینکه نتایج انتخابات صرفا از طریق وزارت کشور اعلام خواهد شد یادآور شد: باید کنترل و نظارت شود که قبل اعلام رسمی از اظهار نظرهای غیر رسمی جلوگیری شود.

استانداراصفهان با اشاره به جایگاه اصفهان در خصوص مسائل بین المللی، افزود: اگر انتخابات با شرایط مطلوب برگزار شود بازتاب آن در سطح ملی و بین المللی محسوب خواهد بود.

مشاور استاندار و مدیر کل حراست استانداری نیز در این همایش ضمن گزارش اهم اقدامات صورت گرفته در یکسال اخیر ، به حضور فعال و هماهنگی شایسته ی مدیران حراست در عرصه های مختلف اشاره نمود و افزود: اطمینان خاطر می دهم که حراستها با سرلوحه قرار دادن رازداری و امانتداری در جهت برگزاری هر چه باشکوهتر و هر چه سالم تر انتخابات تلاش خواهند نمود.نسخه قابل چاپ