شنبه 30 شهريور 1398   22:36:24
اصفهان
1396/1/16 چهارشنبهزرگرپور اظهار داشت: نباید به دلیل جناح بندی های سیاسی به تخریب دولت پرداخت و مردم ایران با توجه به بلوغ بالای سیاسی خود متوجه تلاشهای اقدامات صورت گرفته هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ زرگرپور در نشست صمیمانه ی نمایندگان بانوان دستگاه های ستادی و اجرایی استان، ضمن تبریک سال نو، اظهار داشت: سال سخت 95 با توجه به محدودیت ها و مشکلات موجود در زمینه ی  حوادث طبیعی و انسان ساز و تحریم ها به خوبی سپری شد و امیدواریم که سال پیش رو سالی پربرکت، پربار و سرشار از موفقیت سلامتی و امید برای مردم باشد.
استاندار اصفهان در ادامه افزود: بانوانی که در سیستم اداری فعالیت می کنند بایستی الگوهای مناسبی از سیره و زندگی عملی حضرت زهرا (س) باشند و انتظار هم این است که بانوان شاغل در مراکز دولتی در عفاف، حجاب، برخورد اسلامی و تکریم ارباب رجوع پیش قدم و الگو باشند.
رسول زرگرپور با اشاره به بیان برخی از مشکلات مطرح شده توسط بانوان در این جلسه اظهار داشت: حل مسائل باید در بستر سیستمی، منظم و چارچوب دار قرار گیرد و با توجه به اینکه در سیستم اجرایی کشور نهادهایی برای بررسی این مشکلات وجود دارد باید این مسائل به مراجع مربوطه ارجاع داده شود تا با ارائه ی راه حل و تبدیل شدن به دستورالعمل بتوان مشکلات را برطرف نمود.
رسول زرگرپور در ادامه سال 96 را سالی بسیار مهم، حیاتی و سرنوشت ساز خواند و اظهار داشت: در استان اصفهان 4 انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایر و انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و از یک طرف تکلیف مدیریت کلان کشور برای 4 سال آینده توسط مردم با حضور در انتخابات ریاست جمهوری مشخص خواهد شد و از طرف دیگر مدیریت محلی شهرداری ها و دهیاری ها تعیین می شود.
زرگرپور با بیان اینکه این انتخابات باید 4 خصیصه ی مهم را بیش از گذشته داشته باشد، گفت: برگزاری باشکوه و با ابهت انتخابات، برگزاری انتخابات در امنیت و آرامش و سلامت کامل  و رقم خوردن نتایجی که مورد رضای خداوند و مورد نظر مردم باشد از مهمترین خصایص انتخابات است.
رسول زرگرپور با بیان اینکه اصفهان جایگاه بسیار مهمی درکشور دارد، گفت: اصفهان همواره یکی از مراکزی بوده است که مورد توجه رسانه های بیگانه قرار می گرفته و به همین دلیل حضور حداکثری مردم در انتخابات بسیار مهم و اساسی است.
استاندار اصفهان افزود: هم از نظر حجم گستردگی فعالیت ها و هم اثرگذاری انتخابات در سرنوشت آینده ی مردم ، باید برگزاری انتخابات را بسیار مهم و اساسی قلمداد نماییم و این منوط به حضور همه ی سلایق در صحنه است.
استاندار اصفهان تاکید کرد: دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید دو صفت انصاف و عدالت را سرلوحه ی کار خود قرار دهند تا نتیجه ی انتخابات باعث رضای خدا، وحدت و انسجام آفرینی گردد .
وی در ادامه به بیان ویژگی های استان پرداخت و اظهارداشت: اصفهان دو روی یک سکه است و از یک طرف با ظرفیت ها، مزیت ها مواجه است که در کمتر استانی مشاهده می شود و از طرف دیگر نیز با چالش ها و مشکلاتی مواجه است که بسیاری ازآن ها ملی است و باید در سطح ملی مرتفع گردد.
رسول زرگرپور اضافه کرد: هنر مدیریت در استان اصفهان این است که از ظرفیت و مزیت های موجود در جهت حل مشکلات استان استفاده کند.
آیا این حجم از اقدامات صورت گرفته ، پس از سالها انتظار ، خدا قوت ندارد؟
 وی اصلی ترین معضل استان را مسائل زیست محیطی خواند و گفت: در دنیا 15 درصد سرزمین ها کویری است، در ایران 25 درصد و در استان اصفهان 30 درصد سرزمین ها کویری است.
زرگرپور اضافه کرد: متوسط بارش جهانی 750 میلی متر است و متوسط بارش در ایران 250 میلی متر می باشد ولی متوسط بارش در استان اصفهان حدود 120 میلی متر که یک ششم بارش های جهانی است.
رسول زرگرپور با اشاره به اینکه در سال 92 اصفهان جزء آلوده ترین نقاط کشور بود و تنها75 روز هوای سالم به ثبت رسیده بود، افزود : امروز این عدد به 287 روز رسیده است و بعبارتی تعداد روزهای هوای سالم چهار برابر شده است.
استاندار اصفهان ادامه داد: نمی گوییم اصفهان تبدیل به بهشت شده است ولی آیا انجام این اقدامات خداقوت ندارد ؟
وی به اقدامات صورت گرفته در زمینه ی مقابله با گرد و غبار اشاره کرد و افزود: در سال  92 ، 260 هکتار تثبیت خاک صورت گرفته بود و امروز 6 هزار هکتار از کانون های ایجاد گرد وغبار تثبت شده است.
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته در جاده ها، در نوروز امسال تلفات جاده ای علیرغم افزایش 20 درصدی سفر ها کاهش داشته است که به اقدامات صورت گرفته در زمینه ی نصب دوربین های تخلفات جاده ای، ایستگاه های امنیت سلامت و ... باز می گردد.
زرگرپور به مشکلات آب اشاره کرد و افزود: در قالب طرح 9 ماده ای احیای حوضه ی آبریز زاینده رود، مدیریت یکپارچه بر حوضه حاکم شده و این طرح 60 درصد پیشرفت داشته است و طی سه سال گذشته کشاورزان توانسته اند هرسال کشت داشته باشند.
رسول زرگرپور افزود: بهره برداری از فاز اول مترو، فاز اول مصلی بزرگ امام خمینی اصفهان، پروژه ی ورزشگاه نقش جهان، فعال شدن عملیات اجرایی کنارگذر شرق اصفهان، قطار سریع السیر اصفهان- تهران ، نمایشگاه بزرگ اصفهان از جمله پروژه هایی هستند که پس از سالها در دولت تدبیر و امید تعیین تکلیف یا اجرائی شده اند و یا به بهره برداری رسیده اند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه تا کنون تعداد تخت های بیمارستانی در استان 6 هزار تخت بوده است، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در استان اصفهان هزار و 200 تخت به بیمارستان‌ها اضافه شد که کار بزرگی در این بخش صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در بخش گردشگری نیز 39 هتل در استان اصفهان در حال ساخت است، گفت:  در گردشگری 7 هزار و 500 تخت اقامتی جدید اضافه شده و مجموع تخت های اقامتی استان را به 20 هزار تخت رسانده است.
رسول زرگرپور با بیان اینکه به دلیل جناح بندی های سیاسی نباید به تخریب یکدیگر بپردازیم، افزود: باید قدردان زحمات و تلاش های صورت گرفته بود و نباید با پمپاژ ناامیدی اقدامات دولت را نادیده بگیریم.
زرگرپور افزود: مردم ایران با بلوغ بالای سیاسی خود اقدامات صورت گرفته را مشاهده خواهند کرد و با امید به پای صندوق های رای خواهند رفت و حماسه ی دیگری را خلق می کنند.


نسخه قابل چاپ