جمعه 29 شهريور 1398   15:07:00
البرز
1396/2/18 دوشنبهاستاندار البرز در جمع جوانان و ورزشکاران استان، از ایجاد ۴۰ هزار فرصت شغلی در طول ۴ سال اخیر برای جوانان این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،«سید حمید طهائی» در جشنواره "نشاط و امید" که در ورزشگاه انقلاب کرج و با حضور معاونت حقوقی وزارت ورزش و جوانان،معاون وزیر ورزش در امور بانوان و جمعی از قهرمانان و ورزشکاران برگزار شد،با تبریک روز جوان، از افتتاح خانه جوان در استان خبر داد و با اشاره به اینکه البرز قطب علم و فناوری در کشور است،گفت: افتتاح خانه جوان فرصتی برای شکوفایی استعدادهای جوانان این استان خواهد بود تا جوانانی که در حوزه های مختلف و در رشته های گوناگون صاحب ایده هستند، تبادل طرح و اندیشه داشته باشند.

*ایجاد 40 هزار فرصت شغلی ویژه جوانان در دولت تدبیر و امید

وی با اشاره به یکی دیگر از اقدامات دولت در حوزه جوانان، افزود: در طول 4 سال اخیر 40 هزار فرصت شغلی برای جوانان در استان البرز ایجاد شده است.

*دسترسی آزاد به فضای مجازی اهتمام دولت بود

استاندار البرز با اشاره به اینکه جوانان نیاز به نشاط اجتماعی دارند،اقدام دولت برای گشایش فضای اجتماعی را خاطرنشان کرد و گفت: تلاش دولت برای باز شدن فرصت ها در مشارکت فضای مجازی و ارتباط با دنیا در نوع خود حایز اهمیت بود.

وی بیان کرد: افزایش سرعت اینترنت و دسترسی به فضای مجازی و کسب رتبه سوم در ایجاد زیرساخت های آی.سی.تی در کشور از جمله اقدامات برای توسعه ارتباطات در این استان بوده است.

استاندار البرز همچنین با اشاره به دیگر تلاش های دولت برای ایجاد زیرساخت های اشتغال بیان کرد: 650 میلیاردتومان در حوزه صنعتی طی این مدت در استان سرمایه گذاری شد که منتهی به ایجاد فرصت های شغلی گردیده است.

استاندار البرز با بیان اینکه برجام موانع اقتصادی و بین المللی را برطرف کرد، بیان کرد: پس از برجام واحدهای تولیدی متعددی در البرز کلنگ زنی شد که یکی از مهمترین آن افتتاح بزرگترین واحد تولیدی فولاد بود که در هفته اخیر با حضور وزیر صنعت به افتتاح رسید.

وی افزود: با افتتاح این مرکز نه تنها نیاز کشور در فولاد تامین می شود که در آسیای میانه نیز پاسخگوی نیازهای منطقه خواهیم بود.

وی همچنین جذب 524 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را نیز از جمله دستاوردهای برجام پس از گشایش دروازه های جهانی اعلام کرد.

*رأی اولی ها آگاهانه انتخاب کنند

استاندار البرز در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو خطاب به رای اولی ها نیز گفت: در آستانه رویداد اجتماعی و سیاسی بزرگی قرار داریم و رای اولی ها بدانند که این رای میراث شهدای انقلاب اسلامی است و باید با انتخاب آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بهترین ها را رقم بزنند و قدردان حق رای خود باشند.


نسخه قابل چاپ