جمعه 29 شهريور 1398   14:52:51
البرز
1396/2/19 سه شنبهرییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: آمار مشارکت استان البرز در انتخابات های دوره های قبل مبین نقش ویژه این استان در کشور است و انتظار می رود همانند گذشته البرز بر صدر جدول مشارکت های انتخاباتی قرار گیرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وجه الله خدمتگزار در نهمین جلسه هیئت بازرسی انتخابات استان البرز که صبح سه‌شنبه در  سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد،گفت: با صدور احکام ستاد انتخابات، فعالیت ها آغاز شد تا حسن اجرای امور انتخابات در شعب اخذ رای تدبیر و رصد شود. 

وی با تشریح بایدها و نبایدهای انتخاباتی افزود:​ در برگزاری انتخابات باید ضمن افزایش مشارکت مردم ،اجرای کامل قانون و بی طرفی با ایجاد فضا بستر برای مشارکت آحاد ملت مهیا شود. ما فقط امانت دار آرا مردم هستیم و مردم هم همواره با انتخاب خود نقشی ماندگار را رقم زده اند.

خدمتگزار تصریح کرد: فضای با اعتماد و آرامش باید در شعب اخذ رای ایجاد شود و کلیه فرایندهای قانونی رعایت شود و مر قانون اجرایی گردد. 

رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: با تأکید بر اینکه فرمانداران و بخشداران باید همزمان مدیریت چندین امور را داشته باشند، ادامه داد: برگزاری انتخابات یکی از ماموریت های وزارت کشور است  اما امور جنبی نیز مورد تدبیر است از سیل و حوادث تا بحران ها، بنابراین فرمانداران و بخشداران باید توانایی مدیریت همزمان امور را را داشته و از قابلیت های حوزه خدمتی بهره بگیرند.

رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با اشاره به تجربه مشارکت انتخابات در استان البرز گفت:البرز همواره در آمار مشارکت ها بر صدر بوده است و امیدواریم در این انتخابات نیز اینگونه باشد.

وی همچنین  با قدردانی از تلاش های وزیر کشور در توجه به امر آموزش در استانها بیان کرد: طبق دستور وزیر محترم کشور تمام کسانی که در امر برگزاری انتخابات هستند باید در دوره های آموزشی شرکت کرده و مراحل آزمون را طی کنند و این امر از نکات مهمی بود که مورد تاکید قرار گرفت. 

خدمتگزار افزود: در تمام استانها نمایندگان معین مشخص شده و روزانه گزارش کار منطبق با برنامه زمانبندی ستاد انتخابات کشور ارائه و پیگیری می شود. 

رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور تصریح کرد: رای مردم حق الناس است و باید از امانات مردم باید پاسداری کنیم. 

خدمتگزار گفت: در سراسر کشور همه امور طبق زمانبندی پیش می رود و امید می رود در سراسر نقاط در چارچوب دستورالعمل عمل کنیم و اعتماد مردم را افزون کنیم. 

وی با تاکید بر لزوم حفظ اعتماد مردم،افزود: اگر مردم به مسئولان اعتماد نداشتند در طول هشت سال دفاع مقدس موفق نمی شدیم و این از توجه متقابل مردم و دولتمردان بوده است.

خدمتگزار ادامه داد: امروز نیز در شرایط مناسبی قرار داریم و کشوری دارای منطق شناخته شده ایم و باید هر روز این اعتماد را روز افزون شود که یکی از مصادیق بارز آن نیز  رعایت قانون در انتخابات، ایجاد فضای درست برای آحاد جامعه است تا مردم بتوانند بررسی،مقایسه و ارزیابی کرده و تشخیص خود را در 29 اردیبهشت اعلام کنند.

وی بیان کرد: ما موظف به اجرای قانون و رعایت بی طرفی هستیم و بازرسان ناظر هستند و هیچ حرکتی خارج از مدار قانون نباید صورت گیرد.

خدمتگزار ادامه داد:  بازرسان از صفر تا صد فرایند انتخابات مسولیت دارند و هر اقدامی خارج از مقررات صورت گیرد بلافاصله باید اعلام و متذکر شده و به مدار اصلی خود برگردد. 

رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور بیان کرد: مراد فقط نظارت در داخل شعبه نیست بلکه در محیط اخذ رای نیز هیچ رفتاری خارج از قانون صورت نگیرد. 

وی با بیان اینکه بازرسان به وظایف و ماموریت خود اشراف دارند و تمام امور مربوط به برگزاری انتخابات از منظر بازرسی باید رصد شود و آنچه خلاف قانون است، افزود: ستاد انتخابات کشور هفتگی تشکیل  شده و موارد مطروحه پیگیری می شود و کلیه مباحث با دقت و توجه به قانون صورت می گیرد. 

خدمتگزار ادامه داد: عملکرد مسولان در استانها ارزیابی و مورد سنجش قرار می گیرد. بازرسان و سربازرسان در البرز خوب انتخاب شده اند و تعداد بازرسان از وزارت کشور بمنظور حسن اجرای امور افزایش پیدا کرده است.

وی افزود:  به ازای هر شعبه در استانها یک بازرس و هر شعبه یک سربازرس تعیین می گردد و با کد و مشخصات این افراد انتخاب می شوند و بازرسان ویژه با حکم بازرسی در وزارت کشور تعیین می شوند. 

خدمتگزار گفت: با تلاش فرمانداران که مسولان برگزاری انتخابات در شهرستانها هستند باید از همه قابلیت ها استفاده شود و همه دستگاه هاطبق قانون موظف به در اختیار قرار دادن امکانات هستند.

وی در پایان متذکر شد: اعتماد کامل دارم مسولان به وظایف و اختیارات قانونی خود آشنا هستند و در نهایت با هماهنگی،همدلی و همراهی باید امور را پیش ببریم و مهیای انتخابات روز 29 اردیبهشت در کشور باشیم.

 


نسخه قابل چاپ