شنبه 30 شهريور 1398   23:12:55
البرز
1396/2/19 سه شنبهرییس ستاد انتخابات استان البرز گفت: مانور انتخابات تمام مکانیزه در ۶ شهر استان البرز تا ۲۶ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت همچنین تاکنون در این خصوص مشکل خاصی از سوی کاربران و مردم اعلام نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فتح الله حقیقی در بازدید از روند مانور انتخابات تمام مکانیزه در مشکین دشت با اشاره به اینکه در 6 شهر استان البرز انتخابات تمام مکانیزه شورای اسلامی برگزار می شود افزود: بر این اساس برای آشنایی مردم و کاربران با روند اخذ رای و همچنین رفع نواقص و موانع احتمالی، مانور انتخابات تمام مکانیزه برگزار می شود.

وی ادامه داد: سقف زمان اخذ رای با صندوق های مکانیزه 2 دقیقه است که افراد معمولی تا یک دقیقه و افراد کم سواد و بی سواد زمان بیشتری را نیاز دارند.

حقیقی گفت: مانور انتخابات تمام مکانیزه تا 26 اردیبهشت ماه در 6 شهر کمالشهر، محمدشهر، نظرآباد، هشتگرد، مشکین دشت و ماهدشت ادامه خواهد داشت، تا شهروندان در زمان اخذ رای در 29 اردیبهشت با مشکل مواجه نشوند.

وی همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه را برای اخذ رای ضروری دانسته و افزود: شهروندان باید پیش از حضور در پای صندوق های رای کد کاندیداهای مورد نظر را یادداشت کرده و به سرعت وارد کنند.

معاون استاندار اضافه کرد: صندوق های مکانیزه برای افراد کم سواد نیز بسیار کمک کننده است چراکه نیازی به نوشتن نام کاندیداها نیست و با ثبت کد، تصویر داوطلب نیز نمایش داده می شود و افراد می توانند از انتخاب خود اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: افراد کم سواد و یا بی سواد، فرد مورد وثوق خود را برای مساعدت همراه داشته باشند چراکه افراد مسئول در شعب، اجازه دخالت در این امر را ندارند.

حقیقی افزود: نتایج انتخابات مکانیزه در 6 شهر البرز در مدت یک ساعت احصا شده و قابلیت اطلاع رسانی دارد.

پیش از بازدید از روند انتخابات تمام مکانیزه، اعضای ستاد انتخابات استان البرز، در مزار شهدای گمنام مشکین دشت حضور پیدا کردند.


 


نسخه قابل چاپ