چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:41:29
ايلام
1396/2/16 شنبهاستاندار ایلام بر رعایت موازین اخلاقی در تبلیغات انتخابات تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدرضا مروارید روز جمعه در همایش فرمانداران استان ایلام با بیان اینکه یکی از مهمترین موضوع ها در انتخابات مقوله تبلیغات است که باید موازین قانونی آن رعایت شود ،گفت: در فضای مجازی برخی از نامزدهای شورا ها، از مدت ها پیش فعالیت های تبلیغاتی را آغاز کردند که باید این مورد رصد و به عنوان تخلف ثبت شود.
وی اظهار کرد: دو انتخابات مهم در پیش است یکی ریاست جمهوری و دیگری شوراها که خوشبختانه اکنون شور و حال لازم در استان برای مشارکت در آنها ایجاد شده است.
استاندار ایلام افزود: مشکل خاصی در مورد انتخابات ریاست جمهوری در استان وجود ندارد و تاکنون سه نفر از نامزدها برای تبیین برنامه های خود به ایلام سفر کرده اند.
مروارید گفت: فرمانداران و مسئولان بانی برگزاری انتخابات با کار و کوشش شرایط لازم و کافی را برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و حداکثری در استان فراهم کرده اند که این روند تا زمان بر پایی انتخابات ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: خوشبختانه بر اساس بررسی ها و پایش هایی که به تازگی انجام شده شور و نشاط انتخاباتی در بین مردم ایلام شکل گرفته بیشتر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ستادهای تبلیغاتی خود را در استان دایر کرده اند.
مدیر بلندپایه اجرایی و نماینده دولت یازدهم در ایلام تاکید کرد: هیچ مشکلی در زمینه زیرساخت های انتخابات وجود ندارد و همه امکانات و عوامل لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه فراهم است.
مروارید ادامه داد: همه ما بر اساس برنامه زمان بندی شده پیش می رویم و از لحاظ چینش عوامل صندوق های رای، هیات های اجرایی و... مشکل خاصی وجود ندارد.
استاندار ایلام اظهار کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند مهمترین اصل در انتخابات مشارکت پرشور مردم است با این توضیح که حضور گسترده و حداکثری مردم نشان دهنده مشروعیت و مقبولیت نظام در اذهان جهانیان خواهد بود.
وی ادامه داد: به طور قطع مشارکت بالا و پر شور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ثابت می کند مردم با نظام هستند که این بهترین نمودار برای نشان دادن پشتوانه مردمی نظام است.
وی در پایان ار فرمانداران استان خواست تا پایان زمان برگزاری انتخابات در محل ماموریت خود به صورت شبانه روزی حاضر باشند و مردم را برای حضور حداکثری و خلق حماسه دیگر تشویق کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام و رئیس ستاد انتخابات استان نیز در ابتدای این نشست گفت: اقدام های مناسبی برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت جاری در استان انجام شده و فرمانداران بر اساس برنامه زمان بندی طبق قانون انتخابات بسترها و امکانات لازم را برای برپایی این رویداد فراهم کرده اند.
حسین کلانتری اظهار کرد: هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و با کوشش و پیگیری مسئولان استان از جمله فرمانداران انتخابات به صورت قانونی و در فضایی منطقی با مشارکت گسترده مردم برگزار خواهد شد.
 

نسخه قابل چاپ