چهارشنبه 27 شهريور 1398   17:22:50
ايلام
1396/1/23 چهارشنبهرییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: انتخابات شوراها در شهر ایلام به صورت تمام اتوماتیک برگزار میشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان اظهار داشت: تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز این مهم در استان فراهم است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای فنی مورد نیاز مهارت و آموزش لازم را آموخته‌اند و همه تلاش خود را برای برگزاری انتخابات سالم و اجرای قانون به کار خواهیم گرفت، بیان کرئد: استفاده از تمامی ظرفیت ها برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات الکترونیکی بایستی در دستور کار مسئولان استان قرار داشته باشد.
وی با بیان اینکه تلاش می شود تا هیچ نقطه کور اینترنتی در این استان برای انتخابات سال جاری وجود نداشته باشد افزود: از مجموع 682 نقطه در نظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات در این استان اکنون 26 نقطه با مشکل آنتن دهی روبرو است که باید با همراهی شرکت های مخابرات و زیرساخت مسائل و مشکلات این مناطق برطرف شد .
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تصریح کرد: دراین دوره زمینه برای برگزاری دیجیتال انتخابات شوراهای اسلامی شهر ایلام فراهم است.
وی با بیان اینکه در نشست اخیر استانداران کشور از استان ایلام به عنوان یکی از استان‌های نمونه در پوشش کامل ثبت‌نام شوراها تقدیر شد، تاکید کرد: 98 درصد از سطح استان تحت پوشش زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات پیش رو هستند که حفاظت از این امکانات و فیبر نوری در دستور کار فرمانداران قرار دارد.
کلانتری انتخابات را نماد عینی و ممتاز مردم سالاری دینی در کشور دانست و یادآور شد: انتخابات ما در کشور در سطح دنیا، کم نظیر است و از همه مهمتر اینکه درصد و آمار مشارکت مردم کشور در انتخابات‌ها در مقایسه با کشورهای مدعی در جهان، بسیار بالاتر است.
وی رعایت اخلاق و قانون را از مسائل مهم در انتخابات برشمرد و اضافه کرد: ما همواره نشاط سیاسی در حضور مردم در انتخابات‌ها را شاهد بوده‌ایم و همه احزاب مشارکت خواهند داشت که فعالیت خانه احزاب در استان ایلام سامان گرفته و منتظر حضور مسئولین برای افتتاح آن هستیم.
رئیس ستاد انتخابات ایلام افزود: اولویت اول استان تا پایان اردیبهشت برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند است و مجریان انتخابات نیز باید اصل بی طرفی و قانونگرایی را سرلوحه خود قرار دهند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار در ادامه با اشاره به نقش تاثیر گذار احزاب در انتخابات ابراز داشت: احزاب نقش بی بدیلی در انتخابات و میزان مشارکت مردم در این فرایند سیاسی دارند، احزاب در کشور ما به عنوان یکی از نمادهای مردم سالاری جای خود را در بین اقشار مردم، گروهها و طیف های سیاسی باز کرده و آنان را به سوی انتخابی آگاهانه و هدفمند سوق می دهند.
وی گفت: مشارکت پرشور مردم در انتخابات را می توان بعنوان یک جشن ملی قلمداد کرد، چرا که مردم در این فرایند سیاسی، آگاهانه سرنوشت آینده خود را با دادن رای تعیین و مسیر برنامه های کلی مدیریت کشور با انتخاب رئیس جمهور و مدیریت شهرها و روستاها با انتخاب نمایندگان شورای های شهر و روستا به نخبگان واگذار می کنند.
حسین کلانتری با تاکید بر رعایت اخلاق و قانون مداری در انتخابات، بیان کرد: رعایت اخلاق و قانون در عمل از موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری است که ما نیز در این زمینه تمام تلاش خود را به کارخواهیم گرفت.
وی با بیان اینکه عملا فعالیت خانه احزاب در استان آغاز شده بر ایفای فعالیت قانونی احزاب در انتخابات تاکید کرد.
جمعیت 580 هزار نفری ایلام در 25 شهر و بیش از 600 روستا سکونت دارند که انتخابات شوراهای اسلامی در همه 25شهر استان و 375 روستا بالای 20 خانوار این استان برگزار می شود. تعداد اعضای شوراهای شهر استان در شهر ایلام هفت نفره و در دیگر 24 شهر استان پنج نفره است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت سال 96 به طور همزمان در کشور برگزار می شود.
 

نسخه قابل چاپ