چهارشنبه 27 شهريور 1398   17:10:44
ايلام
1396/1/19 شنبهمعاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام و رئیس ستاد انتخابات استان ایلام از آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان ثبت نام شده برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین کلانتری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کار بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز (17 فروردین) آغاز و تا 23 فروردین ماه جاری نیز ادامه دارد.
وی افزود: پس از انجام بررسی صلاحیت ها در فرمانداری های 10 گانه، نتایج این بررسی ها به هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ارجاع می شود تا در نهایت روز شنبه دوم اردیبهشت افرادی که رد یا تایید صلاحیت شده باشند، مشخص شوند.
کلانتری تاکید کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده نیز از سوم تا ششم اردیبهشت ماه آینده مهلت دارند اعتراض خود را به صورت کتبی ارائه کنند تا از هفتم تا 16 اردیبهشت کار بررسی سوابق این افراد دوباره انجام شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام یادآور شد: در نهایت در هفدهم اردیبهشت تکلیف قطعی و نهایی افراد تایید و یا رد صلاحیت شده برای این انتخابات مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: نامزدهای تایید صلاحیت شده پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 21 اردیبهشت به صورت رسمی کار تبلیغات خود را می توانند به مدت یک هفته و تا روز 27 اردیبهشت آغاز کنند.
برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ایلام سه هزار و 66 نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی 25 شهر و 375 روستای این استان نام نویسی کردند که 17 درصد بیشتر از ثبت نام داوطلبان برای دوره چهارم است.
انتخابات شوراهای اسلامی در 25 شهر و 375 روستای این استان برگزار می شود ولی فقط شورای شهر ایلام بدلیل داشتن جمعیتی بیش از 50 هزار نفر، هفت نفره خواهد بود و باقی شهرها شوراهای پنج نفره دارند.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان ایلام 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد که در 25 شهر و بیش از 600 روستا سکونت دارند.
 

نسخه قابل چاپ