جمعه 29 شهريور 1398   14:37:52
چهارمحال وبختياري
1396/2/4 دوشنبهرئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: انتخابات شورای اسلامی در ۱۰۰ درصد شهرهای این استان برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت  کشور؛ جعفر مردانی گرمدره تأکید کرد: چهارمحال و بختیاری دارای ۴۰ شهر است که انتخابات شورای اسلامی در تمامی این شهرها برگزار می شود.
وی افزود: انتخابات شورای اسلامی در دو شهر چهارمحال و بختیاری دارای ۷ کرسی و در ۳۸ شهر دیگر دارای ۵ کرسی است.
مردانی گرمدره به وجود ۹۲۵ آبادی در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ از این تعداد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۵۹۲ آبادی وجود دارد.
وی بیان داشت: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در ۵۸۸ روستای چهارمحال و بختیاری به حد نصاب رسیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از این تعداد ۵۲ روستا داری کرسی ۵ نفره و شوراهای اسلامی ۵۳۶ روستا دارای کرسی ۳ نفره است.
وی عنوان داشت: روستاهای دارای ۲۰ خانوار و یا حداقل ۱۰۰ نفر جمعیت شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی را دارد.
مردانی گرمدره تعداد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهارمحال و بختیاری را ۴ هزار و ۷۰۸ نفر اعلام و اظهار کرد: این تعداد نسبت به دوره قبل ۱۴.۳ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: بانوان داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهارمحال و بختیاری ۱۴۸.۵ درصد و داوطلبان مرد این رقابت ها ۱۱.۵ درصد نسبت به دوره قبل افزایش دارد.
گفتنی است، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردی بهشت امسال به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

نسخه قابل چاپ