شنبه 30 شهريور 1398   23:19:13
چهارمحال وبختياري
1396/2/4 دوشنبهرئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: صلاحیت ۹۴ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان احراز نشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جعفر مردانی گرمدره تأکید کرد: از مجموع چهار هزار و ۷۰۸ داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهارمحال و بختیاری صلاحیت ۹۴ نفر احراز نشده است.
وی افزود: از تعداد داوطلبان احراز نشده ۲۷ نفر در حوزه شوراهای اسلامی شهرها و ۶۷ نفر مربوط به شوراهای اسلامی روستاها هستند.
مردانی گرمدره تصریح کرد: ۱۳۳ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهارمحال و بختیاری نیز انصراف کتبی خود را اعلام کرده اند.

وی بیان داشت: داوطلبانی که صلاحیت آن ها احراز نشده می توانند از روز یکشنبه سوم تا روز چهارشنبه ششم اردی بهشت ۱۳۹۶ به مدت چهار روز اعتراض خود را اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: داوطلبان احراز صلاحیت نشده حوزه شهری می توانند اعتراض خود را به هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اعلام دارند.

وی عنوان داشت: احراز صلاحیت نشدگان حوزه روستایی نیز باید اعتراض خود را به هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان ها تقدیم کنند.

مردانی گرمدره اظهار کرد: از مجموع داوطلبان ثبت نامی برای رقابت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا چهارمحال و بختیاری ۲۰۱ نفر از بانوان بوده اند.

وی ادامه داد: حضور بانوان برای رقابت در شوراهای اسلامی شهر و روستا چهارمحال و بختیاری نسبت به دور قبل ۱۴۸.۵ درصد افزایش داشته است.

افزوده می شود، رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت دو هفته در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان ها و بخش ها انجام و صورتجلسه احراز صلاحیت شدگان روز جمعه یکم اردی بهشت ۱۳۹۶ اعلام شد.

مراتب تأیید یا احراز نشدن صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز شنبه دوم اردی بهشت ۱۳۹۶ از سوی فرمانداران و بخشداران به داوطلبان اعلام می گردد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردی بهشت امسال به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
 

نسخه قابل چاپ