شنبه 30 شهريور 1398   23:14:50
چهارمحال وبختياري
1396/3/10 چهارشنبهاستاندار چهارمحال و بختیاری با نقد برخی از اظهار نظرها درباره رأی حلال برای یکی از نامزدهای انتخابات رئیس جمهوری گفت: در انتخابات رأی حلال و حرام معنا ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ قاسم سلیمانی دشتکی در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: اینکه برخی از بزرگان اعلام می کنند آرای یکی از نامزدها حلال است، کلام صحیحی نیست و نباید آرای مردم را به خوب و بد تقسیم کرد.

وی افزود: تمامی افراد باید به آرای مردم تمکین کرده و قواعد انتخابات را بپذیرند و نمی شود کسی آرای مردم را به خوب و بد تقسیم کند.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: براساس فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) روز پس از انتخابات باید رقابت ها جای خود را به رفاقت ها بدهد و در این انتخابات پیروز واقعی مردم و نظام بودند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از تمامی مجریان و ناظران برگزاری انتخابات تقدیر کرده و همه باید خود را پیرو معظم له بدانند.

رئیس شورای اداری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: اینکه یکی از بزرگان اعلام می کند که سه میلیون رأی از رئیس جمهوری منتخب کم شود و به نامزد دیگر افزوده شود، درست نیست و این ظلم به نظام و مردم می شود.

وی عنوان داشت: حضور ۴۱ میلیونی مردم در پای صندوق های رأی، پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که بار دیگر شکست استکبار را در برابر ایران رقم زد و همه باید برای سربلندی و توسعه کشور تلاش کنند.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: دولت متعلق به تمامی مردم ایران بوده و درصد بندی نیز برای مردم ایجاد نمی کند و همه حق دارند از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران به صورت یکسان برخوردار باشند.

وی ادامه داد: در انتخابات ۲۹ اردی بهشت امسال در شهرستان لردگان با حساسیتی که برای شورای نگهبان ایجاد شده بود، ناظران این نهاد انقلابی به آن شهرستان اعزام شدند و ضمن بازشماری و بررسی ۹۳ صندوق سلامت انتخابات در این حوزه را تأیید کردند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره و بیان کرد: دیگر بحث های انتخابات تمام شده و باید همه به سرعت برای تحقق شعار سال تلاش کنند.

وی یادآور شد: یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، داخلی و نهادهاست و باید مدیران زمینه تسهیل در امر سرمایه گذاری را فراهم کنند.

سلیمانی دشتکی به اختصاص ۱.۲ میلیارد دلاری برای توسعه مشاغل روستایی از سوی دولت اشاره و اظهار کرد: در این زمینه سهم استان حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دلار پیش بینی می شود و باید در جذب این تسهیلات و ایجاد توسعه روستایی همه مدیران و دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی از رسانه ها خواست روند انتقادی خود را حفظ کنند و در عین حال اظهار داشت: نقد با تخریب تفاوت داشته و تخریب دستاوردهای دولت تخریب چهره نظام بوده و رسانه ها بایستی به تبیین دستاوردهای نظام برای مردم بپردازند.

 


نسخه قابل چاپ