شنبه 30 شهريور 1398   22:57:01
خراسان جنوبي
1396/2/14 پنجشنبهاستاندار خراسان جنوبی که در جشن استانی نشاط و امید جوانان که به مناسبت هفته جوان و اعیاد شعبانیه برگزار گردید، سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: با وجود فضای امید و نشاط در سطح استان، در ادامه این راه، از هنر اصیل موسیقی و دیگر هنرهای استان حمایت خواهیم کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید علی اکبر پرویزی؛ ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و هفته جوان، خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان ، زمینه های اجرای اینگونه برنامه ها بیش از پیش فراهم گردد.

استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه تصمیم دولت تدبیر و امید حمایت از هنرمندان و هنر اصیل و بومی کشور است و قطعاً در ادامه راه این حمایت ها بیشتر از گذشته خواهد شد، گفت: ما نیز در سطح استان هدفمان پیگیری برنامه های دولت از جمله گسترش هنرهای بومی و محلی همچون موسیقی سنتی جنوب خراسان است از این رو تلاش خواهیم کرد فضای فرهنگی استان روز به روز به سمت هنر گرایش بیشتری پیدا کند.

پرویزی؛ با اشاره به دامن زدن برخی افراد به حواشی و فضا سازی های غیر ضروری افزود: در این حالت هنر و هنرمندان از ترس حاشیه سازان دچار چالش می شوند.

وی با بیان اینکه نباید فضا در استان آنقدر سخت و سنگین شود که افراد جامعه، احساس خفگی کنند، تصریح کرد: در چنین فضایی ، هنرمندان نیز نخواهند توانست هنر واقعی و اصیل خود را ارائه کنند.

پرویزی، با بیان اینکه چندی پیش درباره فضای فرهنگی و هنری استان صحبتی داشتم که متاسفانه با یک بیان غیرواقعی و اطلاع رسانی نادرست ، حاشیه هایی ایجاد شد افزود: به همه افرادی که اعتراضاتی داشتند احترام می گذارم و تاکید می کنم که برای بیان تفکرمان حاضریم هزینه بپردازیم و بابت فحاشی ها و هتاکی هایی که به بنده شد ، بارها اعلام کردم که این ناهنجاریها و رفتارهای ناپسند را تحمل خواهم کرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه متاسفانه بعضاً دیده شد در ادامه اعتراضات و فحاشی هایی که در اعتراض به گفته های بنده شد ، به توهین، افتراء و تهمت به شخص من بسنده نشد و این اهانت ها به پدر و مادر من نیز کشیده شد.

مقام عالی دولت در استان در ادامه سخنان خود، گفت: خوشحالم که فضای امید، نشاط و شادی در استان بوجود آمده است و ان شاالله در ادامه این مسیر، از هنر اصیل موسیقی و دیگر هنرهای استان حمایت خواهیم کرد.

وی؛ با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که هنرمندان و هنر اصیل مورد توجه مردم استان هستند، از این رو لازم است با حمایت های مادی و معنوی که انجام می دهیم بتوانیم بخشی از این هنر را در بدنه جامعه ارائه دهیم.

پرویزی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۲۹ اردیبشت ماه سالجاری، افزود: قطعاً به هر کسی که شما از او حمایت کنید و رأی دهید، برای ما محترم است و او را حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه رای مردم حق الناس است و باید تمام تلاش خود را برای صیانت از آن به کارگیری کنیم، گفت: دخالت مجریان و ناظران در انتخابات هیچ تاثیری بر نتیجه انتخابات به جز بدبینی به نظام ندارد، خواستار حضور پرشور مردم در انتخابات شد.

شایان ذکر است؛ جشن نشاط و امید جوانان استان ، با حضور استاندار خراسان جنوبی ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان بیرجند، جمعی از مدیران کل ستادی و مدیران دستگاه های اجرایی ذی ربط با هدف تجلیل از از ۵۳ نفر از ورزشکاران موفق استان، ۱۸ نفر از از جوانان فعال در سازمان های مردم نهاد ، ۵ نفر از جوانان فعال در محورهای کارآفرینب، گردشگری، فضای مجازی، ورزش، مشارکت های اجتماعی؛ ۶ نفر از هم استانیهای عضو تیم های ملی و ۳ مجموعه اسپانسر موفق ورزش استان برگزار شد.

بر پایه این گزارش؛ یکی از جوانان هنرمند استان با اهدا  گل از حمایت های استاندار خراسان جنوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان تجلیل کرد.

 


نسخه قابل چاپ