جمعه 29 شهريور 1398   14:41:38
خراسان جنوبي
1396/2/20 چهارشنبه مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، ظهر امروز در سومین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان که با حضور مسئولین کمیته های اطلاع رسانی ستادهای انتخابات شهرستان های تابعه استان برگزار شده بود بابیان این مطلب ، افزود: هر نتیجه ای که در انتخابات رقم بخورد برنده واقعی مردم عزیز ایران اسلامی خواهند بود و نامزدهای محترم انتخابات مدیران این نظام هستند که در دوران مدیریت خودشان منشا خدمات خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند واکنون به عنوان نامزد به مردم گزارش می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  عباسعلی بهاری، موضوع اطلاع رسانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: متاسفانه برغم جایگاه والای اطلاع رسانی ، بهای لازم به این امر مهم داده نمی شود.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، با بیان اینکه هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می شویم احتمال تخریب و رفتارهای فراقانونی و یا خلاف قانون بیشتر محتمل هست که می تواند  منجر به سرگردانی مردم در انتخاب کاندیدای اصلح شود، ما باید تلاش کنیم که اطلاع رسانی به شکلی انجام شود تا مردم بتوانند نامزد مورد نظر خودشان را  بدور از فضاهای غبار آلود تبلیغی انتخاب نمایند
بهاری، با اشاره به اینکه هیچ بازنده ای در انتخابات وجود نخواهد داشت، افزود: اینکه هر یک از کاندیداها به ارائه برنامه ها و خدمات خود می پردازند در واقع برنامه های نظام را به منصه ظهور می گذارند که اتفاق مبارکی است.
وی ادامه داد: هرچه که حضور مردم در پای صندوق های رای بیشتر و با صلابت تر باشد به همان اندازه بنیان های نظام تقویت شده و موجبات یاس و ناامیدی دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب فراهم خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، با بیان اینکه وظیفه همه ما در کمیته های اطلاع رسانی در سطح استان آگاه سازی و ارتقای سطح دانش عمومی است افزود: هیچ کس اجازه ندارد اطلاع رسانی حزبی و جناحی کرده و خلاف موازین قانونی اقدامی در این زمینه صورت دهد.
بهاری، صیانت از آرای مردم را رسالت دست اندرکاران امر انتخابات دانست و تصریح کرد: ایجاد شور و نشاط و ترغیب مردم برای حضور در انتخابات به عنوان یک رخداد مهم سیاسی و اجتماعی مهمترین وظیفه مسئولین ذی ربط در حوزه اطلاع رسانی است.
وی مستندسازی اقدامات انجام شده در حوزه اطلاع رسانی ستادهای شهرستانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: امروزه با ورود ابزارهای جدید در حوزه ارتباطی مسئولین کمیته های شهرستانی باید از این ابزار برای آگاه سازی عمومی و نیز در اختیار قرار دادن اخبار و اطلاعات به مردم و شهروندان و نیز مسئولین نهایت استفاده را ببرند.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، با بیان اینکه در عین سرعت در انتشار اخبار ، دقت و صحت اخبار و اطلاعات نیز باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: هرگونه کم توجهی به این امر منجربه خدشه دار شدن جایگاه فرمانداری ها به عنوان مجریان برگزاری انتخابات خواهد بود.
بهاری، حفظ حرمت و کرامت خبرنگاران و اصحاب رسانه را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان ساخت: باید زمینه ی حضور خبرنگاران و اصحاب خبر در تمامی فرایند برگزاری انتخابات در شهرستان ها طبق قوانین و مقررات و چارجوب های اداری و کاری فراهم شود.
این گزارش حاکیست، در این جلسه هر یک از مسئولین کمیته های اطلاع رسانی ستادهای انتخابات شهرستان های استان به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه ها و مباحث و موضوعات کاری در زمینه انتخابات پرداختند.

نسخه قابل چاپ