شنبه 23 آذر 1398   05:56:37
خراسان رضوي
1395/11/25 دوشنبهاستاندار خراسان رضوی گفت: اقتدار و صلابت ایران اسلامی در سایه حضور و مشارکت حداکثری و توام با رعایت اخلاق انتخاباتی بیش از پیش در نگاه جهانیان افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی رضا رشیدیان در نشست مشترک اعضای ستاد و هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان، افزود: حضور و مشارکت مردم در انتخابات و راهپیمایی ها موجب تقویت امنیت ایران و تغییر دیدگاه دولتمردان دنیا نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران می شود و از این رو مردم پشتوانه ای قدرتمند برای نظام بوده و هستند.

وی عنوان کرد: حضور توام با رعایت اخلاق از سوی نامزدها و مردم از جمله ضرورت هایی است که باید برای انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ملاک عمل باشد.

استاندار خراسان رضوی با یادآوری اهمیت مراقبت، دقت و رصد فضای مجازی برای جلوگیری از تخلفات گفت: رعایت اصل قانون بی طرفی مجریان و ناظران انتخابات نوعی تکلیف است و باید با دقت تمام رعایت شود و از این رو عدم ورود هیات های اجرایی و نظارت له یا علیه نامزدها و مشارکت حداکثری در انتخابات ملاک عمل قرار گیرد.

رشیدیان با باتاکید بر اهمیت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: باید همه بخش ها ، گروه ها و احزاب سیاسی در حوزه رقابتی شدن فضای انتخابات تلاش کنند .

وی همچنین تاکید کرد: سیاست هایی کلی ابلاغی 18 گانه انتخابات از سوی مقام معظم رهبری مد نظر و عمل مجریان و ناظران قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی بر آسیب شناسی انتخابات گذشته از جمله چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و رفع آسیب ها و نقاط ضعف و قوت آن تاکید کرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم در این جلسه با بیان اینکه تا کنون اقدامات و تمهیدات لازم در ستاد انتخابات و کمیته های مربوطه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته اندیشیده شده است، گفت : برای هماهنگی های لازم برگزاری نشست های متعدد با دست اندرکاران اعم از مجریان و ناظران انتخابات اهمیت دارد و در این راستا اقدام شده است.

سید جواد حسینی افزود: همه مجریان و ناظرات در راستای برگزاری انتخابات باشکوه، قانونمند، شفاف ، سالم ، وحدت آفرین و با تحقق مشارکت حداکثری همه تلاش خود را به کار بسته اند.

دبیر هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و اعضای هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شهر و روستای استان هم در این نشست بر محوریت قانون، ضرورت هماهنگی در اطلاع رسانی، همپوشانی مجریان و ناظران با رعایت قانون ، پرهیز از هر گونه اقدام شائبه دار ،صیانت از حق و آرا مردم و استفاده از معتمدان و نخبگان جامعه در هیات های نظارت و ناظرین تاکید کردند.

 


نسخه قابل چاپ