شنبه 30 شهريور 1398   22:15:12
خراسان شمالي
1396/2/23 شنبهرئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت: نامزدهای انتخاباتی وحدت و انسجام ملی را سرلوحه فعالیت های تبلیغاتی خود قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدتقی ایرانی رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی در جلسه توجیهی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرستان بجنورد، چناران شهر و حصار گرمخان اظهار داشت: در تبلیغات انتخاباتی باید استاندارد مورد نظر قانون و چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی رعایت شود تا دشمنان نظام نتوانند از این فرصت جهت نا امن کردن انتخابات بهره مند شوند.
ایرانی افزود: نامزدهای انتخاباتی باید الزامات و بایسته های اخلاق مداری را در تبلیغات خود رعایت کرده و  از توهین ، افترا و سیاه نمایی علیه یکدیگر پرهیز کنند.
وی انتخابات پیش رو را از بسیار حساس عنوان کرد  و ادامه داد: با توجه به شرایط عمومی در کشور و شرایط ویژه ای منطقه ای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه موجب ثبات و پایداری امنیت در کشور است.
ایرانی بیان داشت: دشمنان استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل تهدیدات خود را در عرصه های مختلف عملیاتی کرده  و  سعی در برهم زدن امنیت و آرامش ما دارند اما هوشیاری نیروهای امنیتی و همچنین هدایت مدبرانه مقام معظم رهبری نقشه های آنان را خنثی کرده است.
وی مطرح کرد: دشمنان نظام سعی دارند از تجمعات انتخاباتی سوء استفاده کرده و آرامش حاکم بر کشور را  برهم زنند بنابراین نامزدهای انتخاباتی جهت مراقبت از امنیت و وحدت ملی اهتمام لازم را داشته باشند.
ایرانی افزود: نظام ما برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام است که رعایت حقوق شهروندی از جمله موارد مهم در آن است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: نامزدهای انتخاباتی باید نسبت به حقوق خود احترام قائل باشند و زبان و گفتار خود را آلوده نکنند چرا که آثار آن در جامعه باقی می ماند.
محمدتقی ایرانی افزود: متاسفانه برخی نامزدهای انتخاباتی غیبت علیه نامزد دیگر را تحلیل سیاسی یا روشنگری  دانسته و سعی دارند آنان را ناشاسیت و ناکارآمد جلوه دهند.
ایرانی تاکید کرد: امروزه جامعه ی ما نیازمند نیکی و احسان از سوی  دلسوزان، فرهیختگان و نمایندگان خود است و مردم درشت گویی و بداخلاقی را قبول نداشته و با تاکید بر آموزه های دینی رعابت حق هموطن را در شرایط کنونی الزامی می دانند.
وی اشاره داشت: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان باید به ارائه توانایی ها و برنامه های خود در حوزه مدیریت شهری  با آگاهی کامل از مسائل و مشکلات موجود بپردازند و از تخریب دیگران بپرهیزند.
وی ارتقاء اخلاق و تراز اسلامی را در انتخابات پیش رو الزامی دانست و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید نسبت به هواداران، منتقدان و مردم انس و الفت داشته باشند.
ایرانی مطرح کرد: شام ، پول و هدیه به معنای انس و الفت با مردم نیست بلکه همدلی و همراهی قلبی و عاطفی با آنان نمونه ی بارزی از الفت و مردم دوستی است.
وی خطاب به کاندیداهای انتخاباتی ادامه داد: نباید از نیازها و کمبودهای مردم در فعالیت های تبلیغاتی خود سوء استفاده کنید، بلکه رعایت حرمت و احترام مردم اساس کارهای تبلیغاتی شما باشد.
ایرانی اذعان داشت: نامزدهای انتخاباتی در این برهه ی زمانی فرهنگ ساز و اثرگذار هستند و بنابراین باید با رفتار و کردار خود اثرات مثبتی بر  فرهنگ و افکار عمومی جامعه برجای بگذارند.
وی تصریح کرد: قانون مانع کار شما نیست بلکه راه و مسیر درست را به شما نشان می دهد و باید دانست که قانونمداری و اخلاقمداری پیروز اصلی این رقابت خواهد بود.
رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت: پیروزی در انتخابات نباید به قیمت زیر پا گذاشتن اخلاق و باورهای دینی ما باشد.
محمدتقی ایرانی تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی باید با رفتار و عملکرد خود در مشارکت مردم در پای صندوق های رای تاثیرگذار باشند و در نهایت به نتیجه ی انتخابات تمکین کرده و همراه منتخب مردم در شورای اسلامی باشند.

نسخه قابل چاپ