شنبه 30 شهريور 1398   23:22:30
خوزستان
1396/2/20 چهارشنبه دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات شورای شهر که از سوی هیات مرکزی نظارت استان، رد صلاحیت شده بودند، جزو نامزدهای این دوره به شمار می آیند و فرمانداری ها نام این افراد را آگهی می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حبیب فضل الله پور اظهار داشت؛  به استناد تبصره 3 ماده 50 قانون انتخابات شوراها، هیات نظارت مرکزی نمی تواند درباره داوطلبان تایید صلاحیت شده در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان اظهار نظر کند و رای این هیات مرکزی در این زمینه وجاهت قانونی ندارد.
به گفته وی، حدود 300 نفر از داوطلبان شورای شهر در خوزستان در هیات اجرایی و هیات نظارت شهرستانی تایید شده بودند، اما هیات نظارت مرکزی استان آنها را رد صلاحیت کرده بود که این مساله مغایر با قانون انتخابات است.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان افزود: داوطلبان شورای شهر که صلاحیت آنها در هیات های اجرایی و نظارت احراز شده است، مورد تایید هستند و نام آنها به فرمانداری ها برای انتشار آگهی، ابلاغ شده است.
فضل الله پور تاکید کرد: بر اساس قانون، هیات نظارت مرکزی تنها برای داوطلبانی که در هیات نظارت شهرستان ها رد صلاحیت شده و اعتراض کرده اند می تواند اظهار نظر کند.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 29 اردیبهشت سال جاری برگزار می شود.
16 هزار و 913 نفر در خوزستان برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در خوزستان داوطلب شده بودند، که تا کنون 14 هزار و 298 نفر تایید صلاحیت شده اند، که احتمال افزایش این تعداد در صورت تجدنظر در ردصلاحیت ها وجود دارد.

نسخه قابل چاپ