جمعه 29 شهريور 1398   15:41:00
خوزستان
1396/2/19 سه شنبه رییس ستاد انتخابات کشور گفت: وقتی قانون اساسی حق رای دادن را به ما داده است، چنانچه از آن استفاده نکنیم، ضرر کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ علی‌اصغر احمدی در جلسه شورای اداری استان خوزستان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که قرار است 29 ماه جاری برگزار شود، اظهار کرد: انتخابات به معنای مشارکت حداکثری و همچنین به معنای کار سالم و قانونمند است و قانون اساسی کشور نیز حق تعیین سرنوشت را به مردم داده است و یکی از راه‌هایی که در این راستا، قانون اساسی برای مردم تعیین کرده، انتخابات و دادن رأی است.
وی افزود: بنابراین وقتی قانون اساسی این حق را به ما داده است، چنانچه از آن استفاده نکنیم، ضرر کرده‌ایم.
معاون سیاسی وزارت کشور ادامه داد: در شرایطی که دنیا متلاطم است و آمریکا هم از درون مشکل دارد و در شرایطی که وقتی حلب آزاد می‌شود، وزیر خارجه وقت فرانسه می‌گوید "شکست حلب، یعنی شکست سیاسی غرب و پیدایش قدرتی به نام ایران"، از همه خواهش می‌کنم در جهت مشارکت حداکثری که فرمایش مقام معظم رهبری و تضمین کننده امنیت کشور و نشان دهنده ارزش انقلاب است، تلاش کنند.
وی در پایان تأکید کرد: وظیفه همه است که در این انتخابات شرکت کنند و ما مجریان و ناظران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استان نیز باید زمینه را برای انتخاباتی سالم فراهم آوریم.
 

نسخه قابل چاپ