چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:21:41
زنجان
1396/2/21 پنجشنبهدبیر هیات عالی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان زنجان با بیان اینکه انتخابات، یک سرمایه گذاری برای انقلاب اسلامی به شمار می آید، گفت: انتخابات، نمایش دموکراسی غرب نیست؛ بلکه برگزاری انتخابات، تجلی مردم سالاری دینی در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ علی کاظمی در جلسه هماهنگی و توجیه کمیته های بازرسی و روسای هیات های نظارت شهرستان های تابعه استان زنجان، اظهار کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، انتخابات حق الناس است و عدالت نیز همواره بر مبنای حق است که در این راستا باید همه مسئولین مربوطه در زمینه برگزاری انتخابات سالم و مشارکت حداکثری مردم، اهتمام جدی داشته باشند.
وی با بیان اینکه هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات، معتمدین مردم هستند که باید اعتماد عمومی مردم را جلب نمایند، ادامه داد: بر اساس ماده 73 قانون انتخابات، نمایندگان مجلس به عنوان اعضای هیات عالی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هستند.
این مقام مسئول یادآور شد: تعداد ثبت نام کنندگان در پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، 5 هزار و 83 نفر بوده است که 98 درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند و علت اصلی رد صلاحیت شدگان در سطح روستاها، داشتن تحصیلات پایین و در سطح شهرها نیز داشتن پرونده قضایی و موارد حقوقی بوده است.
دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات استان زنجان خاطر نشان کرد: رسیدگی نهایی به شکایت داوطلبین رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی توسط هیات مرکزی نظارت صورت گرفته و نتایج قطعی به مراجع ذی ربط اعلام شده است.
کاظمی با اشاره به اینکه تهیه و انتشار آگهی اسامی داوطلبان و استقرار دستگاه های الکترونیک در حوزه های تعیین شده با نظارت هیات های اجرایی صورت گرفته است، تصریح کرد: شروع زمان تبلیغات داوطلبان تایید صلاحیت شده، از 21 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 27 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
وی به نظارت بر چگونگی عملکرد ناظرین و تعیین محل استقرار صندوق ها اشاره کرد و گفت: تعداد افراد ناظر بر صندوق های اخذ رای در این دوره از انتخابات، هزار و 500 نفر می باشد که در 940 صندوق رای مستقر خواهند شد.

نسخه قابل چاپ