شنبه 30 شهريور 1398   22:38:28
سمنان
1396/2/17 يكشنبهنماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اظهار داشت: امروز باید معروف شناسی و دوری از منکرات در جامعه ترویج یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان در جلسه ستاد امربه ‌معروف و نهی از منکر استان سمنان، ضمن بیان اینکه توقع از دستگاه‌های فرهنگی استان در موضوع امربه‌معروف بسیار بیشتر از حالت کنونی است، تأکید داشت: باید این فریضه حساس و اصل اساسی را در جامعه ترویج داد.
وی افزود: زمانی که ما در ترویج معروفات و منکرات موفق باشیم می‌توانیم توقع داشته باشیم که این فریضه در جامعه نهادینه‌شده است.
آیت ا... شاهچراغی اظهار داشت: اقدامات خوبی در سطح استان برای ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر اجرا شده که جای قدردانی دارد اما کافی نیست و باید بیشتر در این حوزه کارکرد.
ایشان افزود: نخستین قدم در امربه‌معروف و نهی از منکر، معروف شناسی و منکر شناسی محسوب می‌شود و در وهله بعد آن است که آمر و ناهی، خودش به معروف عمل کرده و دچار منکر نشوند.
وی به مقوله انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی نیز اشاره‌ای داشت و گفت: شاخص اصلی انتخاب رئیس‌جمهور، تبعیت از ولایت‌فقیه است و مردم باید در رأی‌هایشان این اصل اساسی را مدنظر قرار دهند.
عضو خبرگان رهبری گفت: رئیس‌جمهور همچنین باید درباره امربه‌معروف و نهی از منکر، اقتصاد، فرهنگ، اقتصاد مقاومتی، اشتغال، مسکن، جوانان، ورزش، دانشگاه‌ها و سایر حوزه‌ها برنامه‌هایی روشن به مردم ارائه دهند.
استاندار سمنان نیز در این نشست و در سخنانی کوتاه گفت: امروز مهم‌ترین معروف شرکت در انتخابات با حضوری حداکثری مردم است و مهم‌ترین منکر تحریم انتخابات است.
وی افزود: اسراف در تبلیغات، تجمل‌گرایی و تطمیع و خریدوفروش رأی و سوءاستفاده از بیت‌المال و استفاده ابزاری از رسانه‌ها و سوءاستفاده از تریبون‌های عمومی و زد و بند، از مصادیق منکر در انتخابات است و از سوی دیگر استفاده از شعارها و طرح‌های ارزشی اسلامی و آگاه‌سازی مردم و تقوای رسانه‌ای از مصادیق معروف محسوب می‌شود.
دکتر خباز اظهار داشت : امیدواریم با همکاری همه مسئولین زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و با نشاط و به دور از هرگونه منکر را داشته باشیم.


نسخه قابل چاپ