جمعه 29 شهريور 1398   14:38:32
سمنان
1396/2/17 يكشنبهقنبری در نهمین جلسه ستاد انتخابات استان سمنان گفت: هیچ تخلف انتخاباتی تاکنون به ستاد انتخابات استان گزارش نشده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ قنبری با اشاره به اینکه استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است، افزود: هیچ کارمندی در ساعات اداری و بدون اخذ مرخصی حق فعالیت در ستادهای انتخاباتی را ندارد.
دکتر قنبری اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی انتخابات لازم است تا حساسیت ها و دقت نظرها توسط هیات نظارت و ستاد انتخابات استان بیشتر شود.
ایشان با تاکید بر اینکه اعضای هیات های نظارت و هیات های اجرایی باید توجه لازم در خصوص برگزاری صحیح و قانونمند انتخابات را داشته باشند، افزود: همه باید دقت نماییم تا انتخابات در راس ساعت مقرر و بر اساس اصول و قوانین مندرج آغاز و در راس ساعت مقرر نیز به اتمام رسد .
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: نتیجه زحمات تمامی دست اندرکاران انتخابات در ۲۹ اردیبهشت مشخص خواهد شد ؛ لذا سعی نماییم تا بر اساس رعایت حق الناس این انتخابات را برگزار نماییم .
در ادامه رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر تخلف انتخاباتی از سوی نامزدهای ریاست جمهوری و شورای شهر در سطح استان واصل نشده است.
حجت‌الاسلام عربی ضمن اشاره به نحوه مدیریت این ستاد، تأکید کرد: با تعامل و همفکری اعضای هیئت نظارت و ستاد انتخابات تاکنون پروسه انتخابات همانند دوره‌های گذشته با وضعیت مطلوبی به‌پیش رفته و امیدواریم تا پایان انتخابات نیز با مشکل خاصی مواجه نباشیم.
وی افزود: تاکنون هیچ شکایتی درباره نامزدهای انتخاباتی درج نشده اما اگر شکایتی به این ستاد واصل شود، در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهیم کرد.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان بابیان اینکه انتخابات حق‌الناس و به‌عنوان یک امانت محسوب می‌شود، گفت: تمامی مراحل انتخابات به‌عنوان یک امانت است و باید بر اساس قانون و کاملاً شفاف و روشن پیش رود.
عربی بابیان اینکه امام سجاد(ع) فرمودند «اگر شمشیری که با آن پدرم را سر بریدند را به‌عنوان امانت به من واگذار کنند در آن خیانتی نخواهم کرد» تأکید داشت: امیدواریم که تا پایان انتخابات هیچ تخلفی را شاهد نباشیم اما چنانچه تخلفی نیز روی دهد سعی خواهیم کرد تا بر اساس قانون و بر محور تعامل و اخلاق مشکل را به‌صورت قانونمند حل کنیم.
وی افزود: در استان سمنان به‌واسطه‌ آشنایی و آگاهی مسئولان برگزاری و هیئت نظارت ما با مشکلی مواجه نیستیم و در تلاش خواهیم بود تا انتخاباتی صحیح؛ قانون‌مدار برگزار کنیم.
 

نسخه قابل چاپ