جمعه 29 شهريور 1398   15:37:38
سمنان
1396/3/13 شنبهمحمدرضا خباز گفت: مشارکت ۸0.0۴ درصدی در انتخابات رکورد جدیدی به نام مردم سمنان رقم زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  استاندار سمنان در نشست خبری گفت: حضور پرشور مردم استان سمنان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال در طول تاریخ انقلاب کم سابقه بود و این مشارکت بیش از ۸۰ درصدی رکورد جدیدی برای استان سمنان برجا گذاشت.
وی بیان کرد: در انتخابات سال ۹۲ در استان سمنان حدود ۳۶۱ هزار و ۲۰۵ نفر از واجدین شرایط یعنی ۷۸.۲ درصد از شهروندان استان سمنان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند، اما در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حدود ۴۰۳ هزار و ۶۰۵ نفر یعنی ۸۰.۴ درصد از واجدین شرایط استان سمنان در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشتند.
استاندار سمنان افزود: در انتخابات سال ۹۲ حدود ۳۱۹ هزار و ۴۹۳ نفر یعنی ۶۹.۲ درصد از واجدین شرایط در انتخابات شوراهای اسلامی استان سمنان شرکت کرده بودند و در انتخابات سال ۹۶، حدود ۳۷۸ هزار و ۳۴ نفر یعنی ۷۵.۴ درصد از واجدین شرایط در انتخابات شوراهای این استان شرکت کردند.
وی تاکید کرد: در مجموع انتخابات استان سمنان امن، سالم و بدون حاشیه برگزار شد و برگزاری انتخابات الکترونیک در شهرهای سمنان، شاهرود و دامغان در استان سمنان نیز از کم‌نقص‌ترین انتخابات بود.
استاندار سمنان گفت: مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ۹۶ تحت تاثیر تبلیغات خاص قرار نگرفتند و پاسخ منفی به وعده های دروغین ، پرداخت‌های نقدی و یارانه ای دادند و این حرکت نشان از بلوغ فکری مردم است.
وی با بیان اینکه در طول انتخابات دولت تدبیر و امید مورد تخریب و توهین قرار گرفت، اما دکتر حسن روحانی با ارایه سخنان و برنامه های ویژه و کارآمد توانست نظر مردم را جلب کند و با اشاره به اینکه این انتخابات نشان داد که مرجع سیاسی مردم تغییر کرده است، افزود: مردم دیگر به مطالباتی که می خواهند به آن ها القا کنند پاسخ منفی می دهند.
خباز اضافه کرد: یکی دیگر از جلوه های خوب این انتخابات همدلی و وحدت مرزنشینان و پایتخت نشینان بود، به طوری که مردمی که در مرزهای ایران به سختی زندگی می کنند پای صندوق های رای آمدند و به وعده های یارانه ای و نقدی توجه نکردند و به وعده های دوراندیشانه و واقعی رای دادند.
استاندار سمنان، با اشاره به مشارکت قابل توجه مردم در انتخابات شوراهای اسلامی در تمام نقاط کشور و استان سمنان، گفت: مردم در این انتخابات نشان دادند به مساله مدیریت شهری توجه دارند زیرا وحدت مدیریت شهری و کشوری می تواند شرایط بهتری را برای کشور به وجود آورد.
استاندار سمنان تاکید کرد: حضور پرشور و بی نظیر مردم ایران در انتخابات به طور کلی تراز جمهوری اسلامی ایران را بالا برد و دموکراسی بالای نظام را به رخ جهانیان کشاند و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را تقویت کرد.
در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ تعداد ۷۴۲ شعبه اخذ رای در استان سمنان شامل ۴۵۰ شعبه شهری و ۲۹۲ شعبه روستایی ٬ ۶۰۲ شعبه ثابت و ۱۴۰ شعبه سیار، آراء حدود ۴۰۳ هزار و ۶۰۵ نفر یعنی ۸۰.۴ درصد از واجدین شرایط استان سمنان در انتخابات ریاست جمهوری را جمع آوری کرد.


نسخه قابل چاپ