شنبه 30 شهريور 1398   22:16:05
سيستان و بلوچستان
1396/1/30 چهارشنبههاشمی در بخش دوم همایش فرمانداران استان در فرمانداری نیکشهر ضمن تاکید بر رعایت مر قانون در ایام انتخابات پیش رو گفت: فرمانداران با تواضع و رعایت قوانین فضای انتخابات را بر اساس توصیه رهبر معظم انقلاب اداره کنند تا هیچ شخص و گروهی از موضع بی قانونی ورود نکند و نگاه قوی مردم به قانون شکل بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی اوسط هاشمی افزود: ایجاد فضای رقابتی برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات هدف ماست و باید با فضاسازی رسانه ای، تبلیغات و استفاده از تمامی عنصرها برای مشارکت حداکثری جریان سازی کنیم. وی اظهار داشت : با ایجاد فضای مناسب رقابتی و با صداقت و شفافیت زمینه را برای حضور چهره های فرهیخته ، توانمند ،نخبه و آگاه به نیازهای کشور که دنبال ایجاد جریان هستند ،فراهم نمایید.
استاندار با تأکید بر صیانت از حق الناس در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت : حق الناس صرفا اخذ رای و شمارش آرا نیست بلکه  در صورت احترام به قدرت انتخاب مردم ، تکریم به رای و بودن بر موضعی که تثبیت کننده حق الناس باشد ،حق الناس به معنای واقعی ادا خواهد شد .
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه جریان مردمی پشتوانه ماندگار انقلاب ، اقتدار و بودن بر موضع اداره کشور است، افزود : حق الناس از تایید صلاحیت ها گرفته تا اعطای فرصت های برابر به آنانی که دل در گروی اسلام و عزت انقلاب دارند را شامل می شود .

وی با اشاره به بد اخلاقی برخی رسانه ها در حوزه انتخابات گفت : هر کس که بر برنامه و برمحور اخلاق، قانون و نظم نیست ، نمی تواند حافظ نظم و قانون در کشور باشد .

هاشمی قانون را به نفع خویش تفسیر کردن سقوط از آن دانست و تصریح کرد: فرمانداران مراقبت نمایند فضلا ، فرهیختگان و نخبگان به حاشیه رانده نشوند تا مردم در انتخاب نامزد اصلح دچار شک ،شبهه و تزلزل نگردند .

وی ادامه داد: تعیین سرنوشت حق مسلم مردم است و ما فقط زمینه ساز اجرا هستیم . 


نسخه قابل چاپ