شنبه 30 شهريور 1398   22:15:49
سيستان و بلوچستان
1396/2/6 چهارشنبهحضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 موجب حضور پر رنگ دولت در سیستان و بلوچستان شد . در نتیجه حضور پر شور مردم در انتخابات پیش رو زمینه نزدیک شدن به مطالبات را فراهم می کند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار در جمع علما، معتمدان، نخبگان، جوانان و مسئولان در سراوان گفت: در زمینه انتخابات شوراها همانطور که در سطح ملی در انتخات ریاست جمهوری دقت دارید ، در شوراها نیز با اعمال اراده و کادر سازی، دقت لازم را در انتخاب داشته باشید.

هاشمی بیان کرد: آرمانی ترین شرایط دولت مشارکت مردم بود که تغییر را ایجاد کرد تا دشمنان برای نظام برگرفته از اراده ملت هر روز تهدیدی را به زعم خویش بر روی میز نگذارند.نمی توان از گذشته به راحتی عبور کرد که دولت را در چه شرایطی تحویل گرفتیم اما وسعت دید بر ما ایجاد می کند تا تکرار نشود و رسیدگی به صلاحیت کاندیداها نشان داد که حق با چه کسی است و بهرحال آنگونه که شایسته ملت بود، تدبیر شد.

علی اوسط هاشمی گفت: 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری دولت در صنعت نفت چند روز پیش به بهره برداری رسید و با انجام 30 درصد باقی مانده می توانیم بیش از کشور قطر از این میادین برداشت کنیم.بازار از دست رفته نفت را توانستیم با افتخار بازگردانیم در حالیکه در دولت قبل 700 میلیون دلار اجاره کشتی برای نگهداری میعانات روی آب پرداخت می شد و به دلیل تحریم نفت ما فروش نمی رفت ولی امروز اجاره نمی دهیم و پول هم می گیریم.

استاندار افزود : 490 میلیارد تومان اعتبار برای سد ماشکید سفلی اختصاص یافته که تا 550 میلیارد تومان قابل افزایش است. از این میزان، 90 میلیارد تومان در سالجاری تخصیص می یابد.

وی ادامه داد : 1400 ردیف مجوز استخدام رسمی معلم با رویکرد بوم برای بوم در استان گرفته شده است تا حق دانش آموزان را احیا کنیم.بالغ بر هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در مرکز استان در حال اجراست. 

هاشمی گفت : 2 بیمارستان 90 و 96 تختخوابی با رویکرد تخصصی در حال ساخت است که وام ارزی برای یکی از آنها تامین شده است.

وی ادامه داد: دولت در مقابل حذف و بستن فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مقاومت کرد زیرا معتقد است با محدودیت نمی شود مملکت داری کرد.

استاندار از مردم خواست : با مشارکت سرمایه داران منطقه جریانی برای توسعه و اشتغال شکل بدهید و دولت نیز با پشتیبانی از سرمایه گذاران زیرساخت ها را فراهم می کند.

وی گفت : جمعیتی در مرکز استان از آب آشامیدنی سالم بی بهره هستند که از گذشته به این دولت به ارث رسیده است ولی بعضی از مسئولان به راحتی از کنار این حق مردم عبور کردند. همچنین حاشیه نشینی آیا حاصل امروز کشور است . بی توجهی به این موضوع در گذشته به حدی بوده که نقش فعال رهبری معظم را پیش کشیده و خوشحالم بگویم چشم خود را به روی نیازهای مردم با توجه به امکانات نبستم و برپایه واقعیت ها مطالبات را پیگیری کردیم.

نماینده عالی دولت در استان افزود:بعضی ها خودشان مملکت را قفل کردند حالا که باز شده حسرت می خورند. در اردیبهشت 95 برای خرید تجهیزات بندر چابهار از کشور آلمان ال سی بازگشایی کردیم و در دوم بهمن ماه جرثقیل های لجستیک وارد بندر شد.برای اولین بار پایانه مسافربری دریایی با سه ساعت و نیم زمان تردد بین مسقط و بندر چابهار راه اندازی شد.در سفرم به تانزانیا در دیدار با یک سرمایه گذار بومی مقیم انجا مقرر شد یک نیروگاه 550 مگاوات برق در مرکز استان راه اندازی کند که برق زاهدان و سیستان از این محل تامین خواهد شد.

استاندار در پایان بیان کرد: مهم ترین مشکل تاریخی استان فضاسازی معرفی چهره ناامن توام با خشونت و ترور از استان بوده است لذا اولین رسالت خود را تغییر فضای استان قرار دادم تا نگاههای رسوب یافته که منجر به خروج و گریز سرمایه انسانی و مادی به سایر استانها شده بود، حذف گردد.


نسخه قابل چاپ