شنبه 30 شهريور 1398   22:17:51
قزوين
1396/2/20 چهارشنبهاستاندار قزوین در مراسم رونمایی از صندوق الکترونیکی اخذ آرا گفت:تخریب نامزدها در تریبون ها نتیجه معکوس دارد و در صورت تداوم این کار، مردم نمره مردودی به آنها خواهند داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  فریدون همتی  در مراسم رونمائی از صندوق های الکترونیکی اخذ آرا با اشاره به 2 انتخابات مهم پیش رو افزود: امیدواریم از تهمت،تخریب و تضعیف داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در فضای انتخاباتی پرهیز شود تا با رعایت امنیت،آرامش و اخلاق اسلامی مشارکت حداکثری رقم بخورد.
استاندار قزوین با اشاره به برخی بداخلاقی های انتخاباتی در روزهای اخیر افزود: رفتار هایی از این دست اصلا زیبنده نظام مقدس اسلامی نیست و نشان دهنده ضعف فرد تخریب کننده است.
همتی اظهار کرد: برخی تریبون داران باید به جای تخریب رقبا و تهییج مردم، آنها را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کنند.
استاندار قزوین افزود: مردم اگر ببینند مسئول و صاحب تریبونی با استفاده از بیت المال در تخریب داوطلبان شوراها و نامزدهای ریاست جمهوری حرکت می کنند نسبت به این رفتارها نمره مردودی داده و درجهت خلاف خواسته آنها حرکت خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: هیچ کس از مسئولان دولتی و اجرائی حق ندارد نظر خود را له یا علیه نامزدی اعلام کند و باید با بی طرفی کامل تنها به تبیین این مقطع حساس و فراهم کردن بسترهای لازم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بپردازد.
همتی ادامه داد: مردم با هوشیاری و دقت نظر برخوردهای خارج از عرف مسئولان را در هرجایگاهی که باشند رصد می کنند و به رفتارهای ناصحیح و ناسالم در پای صندوق های رای جواب قاطع خواهند داد.
استاندار قزوین با بیان اینکه آزادی و اختیار کامل در انتخاب داوطلبان یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است،افزود: با این وجود نباید صاحبان تریبون ها به گونه ای با مردم سخن بگویند که شائبه حمایت از نامزدی خاص و تحمیل رای بر آنها در اذهان عمومی ایجاد شود چون براساس قانون انتخابات تمامی داوطلبان تایید صلاحیت شده در 2 انتخابات پیش رو با هم برابر بوده و باید در شرایط مساوی و یکسان به رقابت با یکدیگر بپردازند.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی رفتارها نظیر پاره کردن،رنگ پاشیدن و سوزاندن پوسترهای انتخاباتی داوطلبان،گفت: امیدواریم با افزایش آستانه صبر و تحمل خود و هواداران و پزهیز از بداخلاقی ها به ایجاد نشاط و امید در میان اقشار مختلف جامعه کمک کرده و با آگاهی و تدبیر بهترین و اصلح ترین نامزدها را برای انتخابات مهم پیش رو برگزینیم.
استاندار قزوین در ادامه از صندوق الکترونیک اخذ رای در استان قزوین رونمایی کرد و از قسمت های مختلف ستاد انتخابات استان قزوین بازدید به عمل آورد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود

نسخه قابل چاپ