چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:22:54
قزوين
1396/2/20 چهارشنبهدر مراسمی با حضور استاندار ، رئیس و اعضای ستاد انتخابات استان و رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان از صندوق های الکترونیکی اخذ آرا رونمائی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید سعید شاهرخی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین و معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین  در مراسم رونمائی از این صندوق گفت: ثبت نام پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاها در استان قزوین با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و افزایش چشمگیر حضور داوطلبان مرد و زن نسبت به دوره گذشته را شاهد بودیم.
سید سعید شاهرخی افزود: پنج هزار و 160 نفر در گردونه رقابت های پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین باقی مانده اند و از فردا پنج شنبه به صورت رسمی تبلیغات این نامزدها در سطح استان آغاز خواهد شد.
وی به صندوق های الکترونیکی اخذ رای نیز اشاره کرد و گفت: یک هزار و 530 صندوق الکترونیکی در 496 شعبه در 6 شهر استان قزوین کار اخذ آرا در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برعهده خواهند داشت.
شاهرخی افزود: برای اولین بار است که از این شیوه برای اخذ رای در انتخابات استفاده می شود که افزایش سرعت و دقت در بازشماری و اعلام آرا را می توان از جمله فواید این دستگاه ها اعلام کرد.
پنج هزار و 518 نفر در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان قزوین ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل 19.2 درصد افزایش داشته است.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طور همزمان 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود

نسخه قابل چاپ