جمعه 29 شهريور 1398   14:39:12
قزوين
1396/2/17 يكشنبهاستاندار قزوین گفت : مشارکت حداکثری در انتخابات،بیمه کردن راه نظام و انقلاب است و مردم با معرفت انقلابی و اسلامی پای نظام هستند پس باید بستر را فراهم کنیم و امید دهیم تا حماسه بزرگی خلق شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ "فریدون همتی"استاندار قزوین در همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی قزوین باتبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در چارچوب اخلاق و پذیرش نتیجه آرا و نظرات در جهت آبادانی و پیشرفت کشور باید گام برداشت.
وی افزود : در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان، ولادت منجی عالم بشریت هستیم و امید است توفیق و بهره کافی را از ماه های خجسته شعبان و رمضان داشته باشیم.
همتی گفت : هفته شورا را پشت سر گذاشتیم و در این ماه با توجه به در پیش بودن ماه رمضان و تغییر تاریخ انتخابات برخی از برنامه ها تحت الشعاع قرار گرفته است.
استاندار بیان کرد : همه ما در مقابل نظام، امام و رهبری، شهدا و مردم وظایفی داریم و خارج از علاقه مندی ها و گرایش ها باید وظیفه خود را نسبت به کشور انجام داده و تلاش خود را انجام دهیم.
وی به اوضاع سیاسی جهان اشاره کرد و اذعان داشت :  امروزه شرایط کشورهای پیرامون کاملا مشهود است و در کشور آمریکا که حاکمان آن دشمنان اصلی ما هستند و در مقابل نظام و ارزش های انقلاب قرار گرفته اند.
همتی به دشمنی دشمنان در طول تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : به برکت انقلاب اسلامی ایران دست دشمنان از چپاول کشور ما کوتاه شده است ،دخالت در کودتای 28 مرداد، تلاش برای حفظ رژیم طاغوت، به شهادت رساندن مردم بی گناه، تشویق صدام برای آغاز جنگ، طراحی کودتا و تحریم ها بخشی از خیانت های دشمنان نظام است.
وی در ادامه گفت : تئوری دشمنان این بود که در مراحل مختلف با حکومت مقابله کنند، دکترین آن ها به تحریم هسته ای، ترویج ایران هراسی، ترویج شیعه هراسی و ... دست زدند تا بستر لازم برای هدف شومشان مهیا شود و ایران را به عنوان تهدیدی برای صلح جهانی معرفی کنند.
استاندار به بحث تحریم های جوامع بین المللی علیه ایران اشاره کرد و بیان کرد : تئوری دشمنان این بود که تحریم گسترده در تمام ابعاد بر علیه جمهوری اسلامی ایران صورت بگیرد و مردم را در مضیقه قرار دهند و اقتصاد ایران را منهدم کنند تا فقر و فلاکت به اوج برسد و درنتیجه بحران های اجتماعی و اعتراضات عمومی شکل بگیرد.
وی تصریح کرد : به لطف خداوند متعال همانطور که از ابتدای انقلاب نگاه ویژه ای به ایران داشته، همه توطئه ها برطرف شد و در جریان تحریم ها و صدور قطعنامه های ملت ایران به دلیل اعتقادات عمیق و رهبری هوشمند از تمام مراحل سربلند بیرون آمد و این ملت بزرگ در کنار مقام معظم رهبری تمام گرفتاری ها و سختی ها را تحمل کرده و نشان داد که طرح های دشمنان بی نتیجه و خنثی است.
استاندار خطاب به شوراهای شهر و روستا و دهیاران بخش مرکزی قزوین تاکید کرد : همه ما کارگزاران جمهوری اسلامی هستیم و با رای مردم انتخاب می شویم و در کشور دموکراسی اسلامی به معنای واقعی محقق شده است پس باید همه در کنار هم باشیم تا در برابر توطئه های دشمن بایستیم و به اهداف خود برسیم.
وی خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری سال هاست موضوعات اقتصادی را مطرح کرده اند زیرا اقتصاد ایران را به خوبی می شناسند و بر مشکلات واقف هستند.
ایشان به وضعیت اقتصادی قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: بعد از انقلاب اسلامی اقتصاد وابسته و تک محصولی و وابسته به نفت را دریافت کردیم که این وابستگی در تمام حوزه های دفاعی، صنعت، سیاست و ... وجود داشت .
همتی اذعان داشت : در مسیر انقلاب در عین مبارزه و خنثی سازی توطئه های دشمن ترمیم هایی هم انجام شده  ولی این ترمیم ها هنوز کافی نیست و باید اصلاحات قوانین اقتصادی، بانکی و بیمه ای در مسیر نیل به اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد تا به نقطه تعالی برسیم.
استاندار افزود : جبهه اقتصادی در کنار جبهه فرهنگی،اجتماعی و عمرانی باید دائما مورد پیگیری باشد و پرچم اقتصادی با شعار اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل باید برافراشته باشد.
همتی در ادامه به مسائل اقتصادی اشاره کرد و گفت : مسائل اقتصادی پیچیده است و با دستور و بخشنامه قابل حل نیست و باید به مشکلات و موانع زیربنایی نگاه کرد و به زیرساخت ها توجه بیشتری داشت ،باید بدانیم چه اقتصادی تحویل گرفتیم و الان در چه نقطه ای ایستاده ایم.
وی افزود :اگر به عملکرد همه دولت ها و نقاط ضعف و قوت آن ها توجه و نگاه ویژه ای داشته باشیم می توانیم نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را برجسته کنیم و این راه عقل و تدبیر است و از عقلانیت برای توسعه کشور و بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.
استاندار گفت :با کمک هم و با استفاده از تظارب آرا  هر شورا و دولتی مستقر شد باید از برآیند آرا و نظرات استفاده کرده و راه های درست در پیش گرفته شود و در چارچوب اخلاق و پذیرش نتیجه آرا و نظرات در جهت آبادانی و پیشرفت کشور باید گام برداشت.
وی افزود : معتقدم همه در یک کشتی نشسته ایم که به دست هر فردی سوراخ شود همه غرق خواهند شد و این وظیفه همه است که از این کشتی حراست و حفاظت کنند تا ناخدای کشتی که مقام معظم رهبری است آن را به سرمنزل مقصود برساند.
همتی گفت : امروز همه ما حاضریم جانمان را فدای نظام مقدس جمهوری اسلامی کنیم تا انقلاب اسلامی پایدار بماند و این بزرگترین سرمایه ای است که هیچ کشوری در دنیا ندارد و از اعتقادات اسلامی، ایمان و با تکیه بر این است که جنگ و تحریم ها را پشت سر گذاشتیم.
وی اذعان داشت : خطاست اگر برای حذف افراد توفیقات را در عرصه بین المللی خدشه دار کنیم، همانطور که ایران در مسئله هشت سال دفاع مقدس در جهان سربلند شد دولت تدبیر و امید هم در عرصه بین المللی و بحث رفع تحریم ها تاریخ ساز شد.
استاندار در ادامه گفت : این توفیق درنتیجه وجود مبارک رهبری و یک ملت مبارز که پیوند ناگسستنی با دین و ایمان و رهبری دارد و پشتیبانی دولت انجام پذیرفت و برنامه های دشمن به زباله دان تاریخ پیوست و تمام تحریم ها از بین رفت.
وی خاطر نشان کرد : دشمن آرام نشده و در مرحله اجرای توافق نیز در حال کارشکنی است و اگر غفلت کنیم باز هم کارشکنی خواهد کرد.
همتی گفت : نه دولت، نه ملت و نه رهبری به دشمن اعتماد ندارند اما با دیپلماسی ایرانی و اسلامی به پشتوانه حمایت های رهبری و نیروهای مسلح در عرصه های بین المللی وظیفه ملی خود را انجام می دهیم.
استاندار در ادامه به زمان تحریم اشاره کرد و گفت : یک روز به ما تحمیل کردند که باید ما بگوییم چه میزان نفت به کدام کشور ها بفروشید که در آن زمان 800 هزار بشکه نفت به چین و هند می فروختیم و پول آن را همانطور که آن ها می خواستند دریافت می کردیم و این کشورها می گفتند 80 درصد پول را کالایی که خودمان می خواهیم به شما می دهیم و 20 درصد باقی را شما انتخاب کنید.
وی افزود : اگر تورم تثبیت شود می توان سایر مشکلات را حل کرد ،زمانی دلار روزانه در حال تغییر بود اما اکنون بعد از 4 سال ثبات در بازار ایجاد شده است و امروزه از ثبات اقتصادی و نرخ تورم تک رقمی برخورداریم .
استاندار به برنامه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود : درون زایی و برون نگری یکی از نکاتی است که مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر آن دارند و بازار بیرون از کشور کالایی را می پذیرد که قیمت کمتر و کیفیت بیشتری داشته باشدکه در این زمینه برنامه های متعددی داریم.
وی در ادامه به کاهش سود بانکی توسط دولت اشاره کرد و گفت : دولت نرخ سود بانکی را از 22 به 18 درصد کاهش داد که هنوز کافی نیست و این برنامه تا اینکه نرخ تورم و سود بانک به یک اندازه باشد ادامه خواهد داشت.
استاندار به وضعیت کشورهای همسایه براثر کاهش قیمت نفت اشاره کرد و گفت : در کاهش قیمت نفت در کشورهایی چون ونزوئلا که شرایط مشابه کشور ما را دارند امروزه تورم سه رقمی را تجربه می کنند اما در ایران به دلیل همراهی مردم تورم کنترل شده و از درآمد نفت سالیانه 20 درصد به صندوق ذخیره ارزی واریز می شود.
وی افزود : به دنبال روزی هستیم که سرمایه گذاری در کشور افزایش پیدا کند و به دنبال تغییر ساختار تولید هستیم ، باید شرکت های دانش بنیان تقویت شوند.
همتی اذعان داشت :  امروز 3000 شرکت دانش بنیان ازدانشگاه ها رشد کرده و به سمت بازارهای بیرون از کشور هدایت شده اند.
هرکس به وجهه ایران خدشه وارد کند همراه نظام نیست
وی گفت : در سال گذشته 675 میلیون دلار گذشته صادرات که این به معنی تغییر و تحول خوب در استان است و همچنین دو سال است که صادرات غیرنفتی از واردات پیشی گرفته است و این نشان از این دارد که گام های اقتصادی درست برداشته می شود.
همتی به سرمایه گذاری خارجی اشاره و بیان کرد : از سال 1346 تاکنون سرمایه گذاری خارجی به میزان 500 میلیون دلار بوده و فقط در سال گذشته 401  میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است که این یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.
وی به برنامه های سال 96 اشاره و تصریح کرد : امسال در زمینه صادرات غیر نفتی یک میلیارد دلار هدف گذاری شده است و باید حداقل 1000 واحد تولیدی و صنعتی  و 500 واحد نیمه کاره صنعتی به چرخه تولید وارد خواهد شد.
استاندار به مسئله انتخابات پیش رو اشاره و بیان کرد : مساله و اولویت اول در انتخابات پیش رو  مشارکت حداکثری مردم می باشد که همه جریان ها و گروه ها و شخصیت های اثرگذار باید در تحقق آن بکوشند تا در سایه آن دشمنان نظام مایوس و دوستان انقلاب شاد و امیدوار شوند .
وی با تاکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی داوطلبان و حامیان و هواداران آنها گفت : بداخلاقی ها ،تهمت،افترا و تخریب کاندیداهای انتخابات دور از شان نظام و مردم است و انتظار می رود همه به این مسئله مهم توجه کنند و همه نتیجه انتخابات را بپذیرند و با برگزیدگان همکاری کنند.

نسخه قابل چاپ