جمعه 29 شهريور 1398   14:37:27
قم
1396/2/6 چهارشنبهمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم در جلسه ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد با تأکید بر اهمیت تلاش برای ثبت و ضبط فرهنگ و تاریخ دفاع مقدس، این مهم را نیازمند اهتمام ویژه همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و تبلیغی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  وزارت کشور، احد جمالی در جلسه ستاد بزرگداشت سی و پنجمین سالروز حماسه سوم خرداد، که با حضور اعضای این ستاد و در محل استانداری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بر لزوم تبیین آثار و دستاوردهای حماسه دفاع مقدس برای نسل های آینده تاکید کرد.
وی با اشاره به ایثار و جانفشانی رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس را نمونه ای از رشادت های فرزندان این مرز و بوم برشمرد و گفت: این پیروزی بزرگ با ایمان و توکل و در سایه امدادهای الهی به دست آمد.
معاون استاندار قم از دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از ناب ترین دوران های تاریخ معاصر و الگویی برای آیندگان نام برد و با تأکید بر ضرورت تلاش و برنامه ریزی برای معرفی، تبیین و انتقال صحیح فرهنگ غنی این دوران افزود: اسناد، خاطرات و وقایع فرهنگ عمیق و غنی دفاع مقدس باید به خوبی ثبت و ضبط شود.
جمالی با تأکید بر لزوم مشارکت و همکاری جمعی در زمینه پاسداشت حماسه سوم خرداد تصریح کرد: دستگاه ها و نهادهای استان علاوه بر برنامه های انفرادی، با محوریت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز برنامه ها و اقدامات مشارکتی خوبی را در دستور کار خواهند داشت.
وی همچنین با اشاره به در برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی در 29 اردیبهشت ماه جاری، این دو انتخابات را از ابعاد مختلف ملی و بین المللی حائز اهمیت برای نظام دانست و گفت: امیدوارم با حضور و مشارکت پرشور مردم عزیز و فهیم کشورمان، شاهد خلق حماسه بی نظیر دیگری برای نظام اسلامی باشیم.


نسخه قابل چاپ