جمعه 29 شهريور 1398   15:28:34
قم
1396/2/9 شنبهاولین جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب شورای تأمین استان به ریاست جمالی معاون سیاسی امنیتی و رئیس کمیسیون با حضور اعضاء و مدعوین برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این جلسه جمالی در سخنانی با اشاره به تحرکات روزافزون دشمنان به منظور تفرقه افکنی در داخل کشور بیان داشت: سرزمین پهناور ایران، با گذشته ای کهن، وارث فرهنگ و تمدنی فراگیر است و همه ایرانیان در طول تاریخ در کنار هم با مسالمت و دوستی زندگی کرده اند و در شرایط کنونی ارتقای همبستگی و انسجام گروه های جمعیتی کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
رئیس کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب، اتحاد ملی را مهم ترین راهکار رسیدن به منافع ملی دانست و افزود: باید اتحاد ملی آحاد ملت ایران را یک ارزش استراتژیک و قابل تاکید فراوان بدانیم چرا که این اتحاد با تکیه بر هویت ملی و دینی حاصل شده و راهگشای سیاست های داخلی و خارجی خواهد بود .
معاون سیاسی امنیتی، مشارکت گسترده ی ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت سالجاری را موجب افزایش قدرت نظام اسلامی در عرصه بین الملل دانست و حضور و فعالیت قومیت های مختلف را در این بین بسیار مغتنم و ارزشمند دانست.
رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید بر اینکه رقابت های انتخاباتی نباید به سمت و سوی تخریب و ایجاد فضای امنیتی سوق پیدا کند؛ اظهار امیدواری کرد با هوشیاری کامل و بالا بردن ظرفیت ها، راه دسیسه توطئه‌گران از هر سو بسته شود .
در ادامه اعضای محترم جلسه ضمن ارائه آخرین اخبار مربوط به اقوام، فرق و مذاهب پیشنهادات خود را در خصوص دستور جلسه بیان کردند.


نسخه قابل چاپ