جمعه 29 شهريور 1398   15:26:12
كردستان
1394/12/8 شنبهرییس ستاد انتخابات استان کردستان نتایج برخی از حوزه های انتخابیه کردستان را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علیرضا آشناگر با بیان اینکه نتیجه قطعی حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران تا ساعتی دیگر اعلام می شود از کشیده شدن انتخابات در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد به دور دوم خبر داد.
وی افزود: امید کریمیان با کسب 12 هزار و 819 رای و منصور مرادی با کسب 15 هزار 815 به مرحله دوم راه پیدا کرده اند.
آشناگر با بیان اینکه آرا حوزه انتخابیه بانه و سقز شمارش شده اما هنوز ثبت کامپیوتری نشده است از اعلام نتایج آن تا ساعاتی دیگر خبر داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همچنین نتایج شمارش آرا مجلس خبرگان رهبری در کردستان را نیز به ساعات آینده موکول کرد.
آشناگر برنده انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیجار را حمدالله کریمی با کسب 15 هزار و 919 رای اعلام کرد و افزود: در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان نیز علی محمد مرادی با 39 هزار 302 رای پیشتاز رقابت ها بوده و در این مرحله به مجلس راه یافته است.
وی با قدردانی از مردم کردستان جهت مشارکت باشکوه در این دوره انتخابات گفت: برنده واقعی انتخابات در کردستان مردمی بودند که با رعایت اخلاق و فرهنگ خوب فضای سالمی را بوجود آوردند.
آشناگر همچنین از تمامی عوامل اجرایی دست اندرکار انتخابات و همکاری گسترده نیروی انتظامی نیز قدردانی کرد و افزود: فعالین سیاسی و اجتماعی و اصحاب رسانه در ایجاد نشاط اجتماعی و افزایش مشارکت مردم نقشی فعال داشتند که جای تقدیر دارد.

نسخه قابل چاپ