شنبه 30 شهريور 1398   22:48:51
كرمان
1396/1/2 چهارشنبهمعاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر حساسیت انتخابات پیش رو در حوزه های بین المللی، منطقه ای و داخلی، گفت: دولت امانت دار واقعی رای مردم خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسحاق جهانگیری در بازدید از ستاد انتخابات کرمان در جمع اصحاب رسانه افزود: انتخابات پیش رو برای انتخاب اعضای شوراهای اسلامی و نیز انتخابات ریاست جمهوری، جزء مهمترین انتخابات کشور است. 
وی با اشاره به آمادگی کامل دولت برای اجرای قانونمند این دوره از انتخابات، ادامه داد: دولت با بی طرفی کامل برای برگزاری انتخابات قانونمند و بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرای مُر قانون اهتمام دارد. 
وی از شرایط کشور و منطقه به عنوان شرایطی بسیار حساس و از فضای بین المللی به عنوان فضایی خاص یاد کرد و ادامه داد: شاهدیم که مقامات اروپایی و آمریکایی شعارهایی را مطرح می کنند و لازم است که در این مقطع، اقتدار به موقعی از جمهوری اسلامی به نمایش درآید.
وی تصریح کرد: هم اکنون نیاز به انجام کارهای اساسی در حوزه اقتصادی است و باید برای نیروی جوان بیکار در کشور ایجاد شغل صورت گیرد و انتخابات فرصت تجدید قوا برای جمهوری اسلامی را فراهم می کند. 
جهانگیری با تاکید بر اینکه مسئولان، صاحب نظران و نخبگان کشور باید شرایط را برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات فراهم کنند، گفت: تجربه نشان داده که مردم حضور گسترده ای در انتخابات خواهند داشت و با تحقق این امر، اقتدار جمهوری اسلامی به نمایش در خواهد آمد. 
 وی با اشاره به اهمیت جایگاه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور بیان کرد: شخص ریاست جمهوری به عنوان دومین فرد بعد از رهبری، مسئولیت های سنگینی از جمله اداره قوه مجریه کشور را بر عهده دارد و با انتخاب رئیس جمهور، سرنوشت کشور برای چهار سال به یک فرد واگذار می شود.
 معاون اول رئیس جمهوری گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز تجربه جدیدی از واگذاری امور به مردم هستند و با انتخاب اعضای این شوراها، بخش زیادی از امور اداره مردم به عهده این شوراها گذاشته می شود و از این رو بسیار اهمیت دارد. 
وی با تاکید بر اینکه مردم باید به حساسیت این دوره از انتخابات توجه داشته باشند،افزود: هیچ احدی نمی تواند رای مردم را جا به جا کرده و یا تغییر دهد. 
وی خاطرنشان کرد: دولت حود را موظف به صیانت و حفاظت از آرای مردم می داند و مردم باید بانند که هر آ«چه به صندوق های رای ریخته شود، اعلام خواهد شد.
 وی با بیان اینکه هماهنگی خوبی بین نیروهای اجرایی و نظارت بر انتخابات وجود دارد، گفت: هر کس به سرنوشت و آینده مردم علاقه مند است باید زمینه را برای حضور و مشارکت گسترده مردم فراهم کند. 
وی یادآور شد: در سومین روز از انتخابات تعداد ثبت نام کنندگان در استان کرمان قابل توجه است و در تماس تلفنی با وزیر کشور، ایشان نیز اعلام کردند که اسقبال خوبی از این دوره از انتخابات شده است.


نسخه قابل چاپ