جمعه 29 شهريور 1398   15:16:23
كرمانشاه
1396/2/19 سه شنبهدکتر رازانی در چهاردهمین نشست ستادانتخابات استان کرمانشاه گفتند : انتخابات، نماد توانمندی، مشروعیت و مقبولیت نظام است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست که با حضور دکتر رازانی -استاندار کرمانشاه- معاون سیاسی امنیتی استانداری و رییس ستاد انتخابات استان، فرمانداران، بخشداران و مسوولین کمیته های شش گانه ستاد انتخابات استان و در محل سالن تدبیر استانداری برگزار شد، مهمترین چالش ها و موانع احتمالی برگزاری انتخابات در استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بخشی دیگر از این نشست، مسئولین کمیته‌های های ستاد انتخابات استان گزارش جامعی از اقدامات انجام شده در حوزه کمیته خود ارائه نمودند و به سوالات و ابهامات فرمانداران و بخشداران پاسخ دادند.

دکتر رازانی -استاندار کرمانشاه- در جمع بندی این نشست، گردهمایی مجریان انتخابات استان در قالب نشستی واحد را اقدامی شایسته قلمداد نمود و خاطرنشان ساخت: اداره کردن شهرها بخش مهمی از مسائل کشور را تشکیل می‌دهد، اما در تمامی کشورها انتخابات ریاست جمهوری اهمیتی چندجانبه دارد و در نظام ما که مبتنی بر جمهوری اسلامی است، این عرصه همیشه یک عرصه رقابتی جدی، سرنوشت ساز و تعیین کننده بوده است که با توجه به ظرفیتهای جمهوری اسلامی، جلوه گاه رقابت جناحهای سیاسی معتقد به چارچوب نظام بوده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به نقش آفرینی مردم در نحوه اداره و سرنوشت کشور با فرآیند شرکت در انتخابات، افزود: انتخابات ریاست جمهوری تجسم کامل و واقعی مردم سالاری است و مردم با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در واقع سرنوشت کشور را رقم میزنند.

این مقام عالی اجرایی استان همچنین ضمن اشاره به وضعیت ویژه منطقه و جهان در مقطع کنونی، گفت: کشور و نظام ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با مسیری که در مبارزه با نظام‌استکباری در پیش گرفت مورد عداوت دشمنان متعددی از جمله صهیونیسم بین المللی و جریان های ارتجاعی و تکفیری قرار گرفته است، و در این میان آنچه عامل استحکام روزافزون نظام بوده، پشتیبانی  و حضور مردم در مناسبت های مختلف و به ویژه ‌انتخابات بوده است.

در بخش دیگری از این نشست یوسف شاه حسینی -معاون سیاسی امنیتی استانداری و رییس ستاد انتخابات استان بر لزوم پرهیز کامل نسبت به استفاده از ظرفیتهای دولتی در انتخابات تأکید کرد و افزود: اصل اثبات شده در افکار عمومی این است که دولت پایبند و ملتزم به قانون است و از امکانات دولتی برای امور انتخاباتی استفاده نمی کند و ما باید با رعایت جوانب قانونی این اعتماد اجتماعی را تقویت کنیم


نسخه قابل چاپ