شنبه 30 شهريور 1398   22:17:06
كهگيلويه و بویراحمد
1396/2/26 سه شنبهاستاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، همه تلاش و تاکید ما بر اصول اصلی انتخابات مشارکت، رقابت بالا، امنیت آفرینی، سلامت و اعتماد مردم است، گفت: تشویق به مشارکت، آگاهی دادن به مردم و خوب انتخاب کردن وظیفه همه ماست.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سیدموسی خادمی در شورای اداری استان با حضور حضرت آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، انتخابات بزرگترین  جشن سیاسی و بهار دومکراسی است و فلسفه اصلی آن ایجاد امید است، گفت: باید زمینه سلامت، رقابت و مشارکت آن را ما فراهم کنیم.
خادمی با تبریک سال نو به سلامت و تضمین کامل امنیت انتخابات در دو سطح رئیس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و  تاکید کرد: انتخابات سرنوشت ساز بوده و با حضور گسترده همه سلایق در صحنه و با ایجاد امید باید زمینه مشارکت را فراهم کنیم.
استاندار با بیان اینکه، انتخابات که گزینش بهترین ها است همه در برگزاری پر شور و آگاهانه آن و فراهم کردن بستر و امکانات مورد نیاز آن و اعتماد مردم مسئول هستیم، تاکید کرد: قانون اختیار انتخاب بهترین ها  را به مردم داده، ضوابط و محدوده آن  را نیز مشخص نموده تا نظام و کشور از مسیر اهداف حکومت اسلامی خارج نشود.
خادمی تصریح کرد: تمام شرایط برای برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی در سطح شوراهای اسلامی شهرو روستا در استان فراهم شده است و این زمینه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری در29 اردیبهشت ماه سال جاری نیز قطعا فراهم خواهد شد.
استاندار، همچنین به بیان دستاوردها و خدمات انجام شده دولت بدون هرگونه اغراق تاکید کرد و افزود: عملکرد دولت عملکرد نظام است و مدیران باید آن را اطلاع رسانی کنند.
خادمی یادآور شد: در سه سال اخیر سه جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان برگراز شده است و بطور متوسط هر سال بیش از 16 میلیارد تومان تعهد داشته در حالی که در سال 92 این جشنواره دو میلیارد تومان تعهد داشت.
استاندار تاکید کرد: همه خیرین و دستگاه های اجرائی در این جشنواره مشارکت فعال و جدی داشته باشند و به شعار این جشنواره که هر دستگاه یک خیر معرفی کند وهر بانک یک مدرسه بسازد عمل شود تا تکلیف مدارس ناتمام استان مشخص گردد.
خادمی، نسبت به ساماندهی، نظارت و تنظیم بازار به دستگاه های متولی تاکید کرد و به شرکت های خدمات رسان، گفت: نسبت به ارائه خدمات بیشتر و بهتر تلاش شود و از مسائلی که باعث ناخشنودی مردم می شود، جلوگیری گردد.
استاندار به موفقیت حوزه اقتصادی استان در کاهش 4/4 درصدی نرخ بیکاری سال گذشته استان و کسب رتبه نخست کشوری در میان همه استان های کشور تبریک گفت و افزود: در هر زمینه ای که در کار استان همدل و همراه باشیم، موفق هستیم.
خادمی به کاهش 38 درصدی تصادفات و تلفات جاده ای در استان اشاره کرد و افزود: در این رابطه با وجود کوهستانی بودن و مشکلات جاده ای، توانستیم رتبه خوبی در کشور دریافت کنیم که نتیجه تلاش و زحمات قابل تقدیر همه دستگاه های اجرائی از جمله نیروی انتظامی، راه شهرسازی، هلال احمر، بهداشت و درمان، گردشگری و... باشند.
استاندار به اهمیت بالای شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» که از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است اشاره کرد و افزود: تمام تلاش و هم و غم مسئولین برای تحقق شعار سال از همین ابتدای سال با برنامه ریزی دقیق بکار گرفته شود.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هم در این نشست با بیان اینکه، در سال گذشته بعد از نام گذاری سال از سوی مقام ممعظم رهبری سند اقتصاد مقاومتی استان را تدوین و وارد مرحله اجرا کردیم، افزود: در این سال 20 دستگاه اجرائی 80 پروژه اقتصاد مقاومتی را طراحی و به اجرا گذاشتند.
حسن نوروزی افزود: پارسال در خصوص اقتصاد مقاومتی 32 جلسه در استان و تهران برگزار شد که چهار جلسه آن دکتر ستاری معاون علمی رئیس جمهوری ریاست آن را برعهده داشت.
وی عنوان کرد: همچنین 32جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل دادیم که نتیجه آن پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های تولیدی و اقتصادی شد.
به گفته نوروزی، در حوزه اقتصاد مقاومتی یک هزار و 200 میلیارد تومان تفاهمنامه در خصوص طرح های اقتصادی، عمرانی و خدماتی با بنیادها و نهادهای مختلف اقتصادی از جمله بنیاد برکت و کوثر منعقد کردیم.
به گفته وی، در جهت تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در پارسال 52 میلیارد تومان اعتبار نفتی برای پروژه ها اختصاص گرفتیم و 72 میلیارد تومان در بخش آب و 197 میلیارد تومان انعقاد قرارداد برای طرح ها و پروژه های عمرانی  بسته شده و 817 میلیون مترمکعب آب برای استان تخصیص گرفتیم.
نوروزی بیان کرد: 200 واحد تولیدی راکد استان شناسائی شد و با کارشناسی توجیه فنی و اقتصادی آنها 12 مورد راه اندازی و 65 مورد در دست اجرا می باشند.
وی ابراز داشت: در سال گذشته سند صادرات غیر نفتی استان تدوین شد و21 میلیون دلار محصولات صادر شد و کارخانه های بزرگی مانند سیمان مارگون، آجر دهدشت و طرح مجتمع رفاهی و تفریحی یاسوج، آبرسانی به زمین های کشاورزی از جمله دشت امام زاده جعفر(ع) و چندین طرح و پروژه بزرگ دیگر افتتاح و به بهره برداری رسیدند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، افزایش 31 درصدی کشفیات قاچاق و تخصیص اعتبار 65 میلیارد ریالی برای پارک علم و فناوری استان را از دیگر عملکرد سال گذشته استان بیان کرد.
 


نسخه قابل چاپ