جمعه 29 شهريور 1398   15:30:13
كهگيلويه و بویراحمد
1396/2/26 سه شنبهنشست مشترک ستاد انتخابات با فرمانداران و بخشداران استان کهگیلویه و بویراحمد با هدف هماهنگی امور مربوط به انتخابات به ریاست خادمی استاندار برگزار شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: باید تلاش شود مردم استان مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشند.
سید موسی خادمی اظهار داشت: به عنوان مجموعه ستاد انتخابات استان  برگزار کننده انتخابات هستیم و وظیفه داریم انتخابات را امن، سالم و حداکثری برگزار کنیم .
وی افزود: با اینحال به عنوان بخشی از بدنه اجرایی دولت می بایست خدمات اجرایی دولت را باز گو کرده و اجازه ندهیم خدمات  دولت زیر سوال برود.
خادمی بیان کرد: وظیفه مدیران دولت حمایت از خدمات دولت است و همه اعم از وزیر، استاندار، فرماندار و بخشدار باید تا آخرین لحظه از خدمات دولت دفاع کنند و دفاع کردن هیچ منافاتی با نقش اجرایی مدیران ندارد.
وی تأکید کرد:  باید تلاش کنیم مردم استان بالاترین مشارکت را داشته باشند زیرا مشارکت بالای آنان در آینده استان نیز مؤثر است .
استاندار، نتیجه آرای مردم را به نوعی ارزیابی عملکرد دولت در همه سطوح دانست و گفت: حاصل و نتیجه انتخابات ارزیابی عملکرد دولت است که ما هم از آن سهم داریم.
خادمی به الکترونیکی شدن انتخابات در سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی در راستای اجرای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات تمام الکترونیکی در استان ضرورت دارد .
وی با بیان اینکه، مردم با پدیده های الکترونیکی آشنا هستند با اینحال در راستای آموزش حضور مردم در انتخابات الکترونیکی برنامه ریزی صورت گرفته، تأکید کرد: با تهیه فیلم و انیمیشن آموزشی و پخش از شبکه استانی و همچنین مانورهای انتخاباتی مردم در راستای حضور در انتخابات الکترونیکی بیشتر آموزش داده شوند.
استاندار با تأکید بر اینکه، فرمانداران و بخشداران نباید در راستای برگزاری انتخابات منفعلانه برخورد کنند، اظهار داشت: هیچکس حق ندارد از تریبون عمومی به نفع هیچکدام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تبلیغ نماید.
خادمی، افزود: فرمانداران و بخشداران در صورت بروز این موارد، به سرعت به ستاد انتخابات استان، ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی اطلاع رسانی کنند، زیرا دلیلی برای سوء استفاده از جایگاه و منصب در راستای تبلیغ برای فردی وجود ندارد.
استاندار با بیان اینکه، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ممکن است در استان یا شهرستان ها حضور یابند، تأکید کرد: فرمانداران و بخشداران مطابق با دستور العمل های موجود از همه کاندیداها استقبال و اقدامات لازم را در راستای تأمین امنیت آنان انجام دهند.
خادمی تأکید کرد: فرمانداران و بخشداران انتخابات را یک اقدام استانی بدانند و با نگاه فرابخشی و فراشهرستانی در راستای برگزاری هر چه بهتر انتخابات در سطح استان اقدام نمایند زیرا مجموع عملکرد تک تک ما، انتخابات استان را رقم می زند و ضعف در یک بخش یا شهرستان به عنوان ضعف استان قلمداد می شود.
استاندار گفت: فرمانداران در اثنای انجام وظایف مربوط به انتخابات از سایر وظایف خود مغفول نشوند و به ویژه نگاه ویژه ای به شورای برنامه ریزی شهرستان و توزیع اعتبارات عمرانی داشته باشند.

 


نسخه قابل چاپ