شنبه 30 شهريور 1398   22:28:30
كهگيلويه و بویراحمد
1396/2/26 سه شنبهرییس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد از تعیین 924 شعبه اخذ رأی شهری و روستایی جهت برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتاح محمدی افزود: همچنین علاوه بر این، جهت برگزاری انتخابات الکترونیکی در  در سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت 195 شعبه اخذ رأی مکانیزه ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر تعیین شده است.
وی اظهار داشت: از مجموع 924 شعبه اخذ رأی 332 شعبه اخذ رأی شهری وجود دارد که 323 مورد آن ثابت و 9 مورد آن سیار هستند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری اظهار داشت: همچنین از این تعداد 592 شعبه روستایی هستند که 183 مورد از شعب روستایی ثابت و 409 مورد آنها سیار می باشند.
محمدی گفت: در مجموع 506 شعبه اخذ رأی ثابت و 418 مورد شعبه اخذ رأی سیار برای کل استان پیش بینی شده است که شعب اخذ رأی عشایری نیز در میان شعب اخذ رأی سیار وجود دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان، به برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر  در سه شهر گچساران، دهدشت و یاسوج انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، اظهار داشت: مانورهای آموزشی برگزاری انتخابات الکترونیکی در سه شهر مذکور پیش بینی شده اند که نسبت به آموزش مردم اقدام می نمایند.
محمدی، مردم را به شرکت در مانورهای آموزشی انتخابات الکترونیکی دعوت نمود و اظهار داشت: برگزاری انتخابات الکترونیکی فرصتی برای استان است و فرایند ساده ای دارد که توسط عمده افراد جامعه که با وسایل الکترونیکی آشنایی دارند به سرعت انجام می شود.
وی، افزود: با اینحال با پیش بینی و اجرای مانورهای آموزشی برای برخی افراد کم سواد و بی سواد مشکل انجام آن برطرف می شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی تأکید کرد: بهتر است در روز رأی گیری افراد کم سواد یا بی سواد توسط همراهی که به کار با وسایل الکترونیکی آشناست یا در زمینه انتخابات الکترونیکی آموزش دیده است، در محل شعبه اخذ رأی حضور یابد.
محمدی، انتخابات را مظهر عالی مشارکت مردم در انتخابات دانست و گفت: انتخابات زمینه  چرخش نخبگان سیاسی و توزیع و انتقال قدرت را فراهم می نماید و مردم استان همانند گذشته با مشارکت حداکثری خود، به نحو مناسبی از این فرصت استفاده می نمایند.

 


نسخه قابل چاپ