جمعه 29 شهريور 1398   15:35:38
كهگيلويه و بویراحمد
1396/2/12 سه شنبهمدیرکل سیاسی و انتخابات از کسب رتبه یک آموزش توسط ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید کرامت اله کریمی، با بیان این مطلب در چهاردهمین نشست ستاد انتخابات استان، اظهار داشت: انتخابات مظهر عالی مشارکت مردم در انتخابات است و یکی از مهمترین کارکردهای مهم در انتخابات این است که مجاری حاکمیت جامعه را در اختیار مردم قرار می دهد.
کریمی اظهار داشت: انتخابات زمینه های لازم را برای چرخش نخبگان سیاسی و توزیع و انتقال قدرت برای تصمیم سازی فراهم می نماید.
وی، اظهار داشت: ستاد انتخابات استان با حساسیت خاصی که برای امر آموزش با هدف بهره مندی مجریان و آشنایی با قوانین و مقررات برای انجام امور محوله انتخاباتی قائل است دوره های آموزشی را از چند ماه قبل طراحی و اجرایی کرده است.
دبیر ستاد انتخابات استان، افزود: در طی چند ماه گذشته دوره های آموزشی با عناوین آشنایی با قوانین انتخابات، سیستم انتخاباتی کشور، کاربری سیستم جامعه انتخابات، مدیریت فناوری اطلاعات و آسیب شناسی انتخابات ادوار گذشته برای گروه های مختلف برگزار شده است.
کریمی، خاطر نشان کرد: این دوره ها برای هیأت های اجرایی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، هیأت های اجرایی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، فرمانداران و بخشداران، اعضای ستاد انتخابات و اعضای ستاد انتخابات شهرستان ها اجرایی شده است.
وی، گفت: آموزش ها توسط معاون سیاسی امنیتی اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات، مدیرکل سیاسی و انتخابات، مسئول آموزش انتخابات و کارشناسان آموزش انتخابات ارایه شده است.
کریمی، با بیان اینکه این آموزش ها به طور تقریبی برای هر فرمانداری 80 ساعت برگزار شده است، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که از نظر آموزش در سطح کشور رنگ سبز را به خود اختصاص داده است.
 

نسخه قابل چاپ