شنبه 30 شهريور 1398   22:16:10
گيلان
1396/2/17 يكشنبهاستاندار گیلان در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی شهرستان رودبار گفت : فضای مثبتی که برای مراوده اقتصادی با جهان به وجود آمد مرهون تلاشهای تیم هسته ای و از اثرات برجام است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر نجفی در این همایش که با حضور مدیران استانی و شهرستانی در روستای شیرکوه از توابع شهرستان رودبار برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بیان اینکه برگزاری این جلسه با رویکرد بخش روستایی برگزار شده است خاطر نشان کرد : مردان بزرگ و سخت کوش این منطقه لایق بهترین‌ها هستند و ما وظیفه داریم شرایط را برای بهره‌مندی آنان از کلیه‌ی امکانات لازم فراهم کنیم.
دکتر نجفی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید طی 2 سال اخیر توانست 629 هزار و 649 هزار شغل در کشور ایجاد کند، تصریح کرد : یقیناً ایجاد این مقدار اشتغال بدون برنامه‌ریزی میسر نخواهد بود و اطمینان داریم طبق همین روال در سال 96 اشتغال بیشتری ایجاد شود.
وی با اشاره به اهمیت گردشگری و سرمایه‌گذاری گردشگری تأکید کرد : کلیه‌ی مدیران موظفند شرایط را برای جذب سرمایه‌گذار به خصوص در حوزه‌ی گردشگری فراهم کنند.
استاندار گیلان با ابراز خرسنی از فعالیت کارآفرینان جوان تأکید کرد : حمایت از این قشر را با جدیت ادامه خواهیم داد.
وی به صادرات 3 میلیون و 45 هزار بشکه‌ای نفت آن هم برای اولین بار در تاریخ کشور اشاره کرد و گفت : فضای خوبی برای جذب سرمایه‌گذار و مراودات اقتصادی با دنیا فراهم شده است و بخش بزرگی از این موفقیت‌ها مرهون تلاش و کوشش تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور و برجام بوده است.
رئیس شورای تأمین استان گیلان، با بیان اینکه بخش‌هایی از تحریم که مربوط به مسائل هسته‌ای بوده بطور کامل برداشته شده است، خاطر نشان کرد : چرا عده‌ای به دور از انصاف و اخلاق تهمت می‌زنند؟! می‌گویند کار نشده!
وی ادامه داد : با کدام بودجه و از کدام محل می‌خواهند به مردم وجوهاتی پرداخت کنند که اساساً اجرایی کردن آن بدور از منطق و واقعیت است؟! چرا می‌خواهند به مردم صدقه به دهند حال اینکه اساساً این نظام متعلق به مردم است و باید عاقبت  اندیشانه عمل کنیم.
دکتر نجفی به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر اشاره کرد و افزود : در سال جاری به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با فعال کردن حداقل 100 شرکت دانش بنیان زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان تهمت و بدگویی نسبت به مدیران پاک دست و زحمتکش دولت را ظلم قلمداد کرد و گفت : اقتصاد مقاومتی بدین معنی نیست که فقط دولت اقدام کند بلکه همگی ملزم به همکاری هستند.
وی ادامه داد : برخی بجایی اینکه در کار دولت تداخل ایجاد کنند، می‌بایست شرایط را برای اقدامات دولت فراهم نمایند.
نماینده عالی دولت در استان به آمار رسمی مرکز آمار کشور اشاره و خاطر نشان کرد : این موفقیت‌ها بدست نمی‌آمد مگر با همدلی و همراهی مجموعه مدیریت در استان گیلان.
استاندار گیلان با بیان اینکه حق مردم گیلان و ایران بیش از این است تصریح کرد : مردم ما همواره در بزنگاه‌ها همراه نظام بودند و امروز هم در شرایط حساس برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم و امید داریم مردم ما همچون همیشه با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی مشتی محکم بر دهان بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران زنند و باعث قوام آن شوند.
وی ادامه داد : ما نیز ضامن و امین رأی مردم خواهیم بود و شرایط را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات فراهم خواهیم کرد.
در این همایش همچنین از کار آفرینان روستایی و دهیاران شهرستان رودبار قدردانی شد.


نسخه قابل چاپ