چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:56:16
گيلان
1396/2/25 دوشنبهاستاندار گیلان در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت : یکی از نمادهای وحدت ملی و مقاومت در برابر دشمنان حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر محمدعلی نجفی صبح امروز در این نشست که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه های بزرگداشت سالروز سوم خرداد و  عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر آن را نمادی از وحدت، همدلی و همراهی مردم با نیروهای مسلح دانست و افزود : باتوجه به فراز و فرودهای بسیار و خاطرات به یادماندنی از دفاع مقدس در نهایت کشورمان تجاوز گری دشمن در  جنگ تحمیلی را عزتمندانه پایان داد .
وی رهبری امام راحل (ره)، وحدت و حضور ملت ایران در کنار نیروهای مسلح را عامل پیروزی و  آزادی خرمشهر دانست و افزود : وحدت ملت  فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت، مقاومت، ولایتمداری و در کنار یکدیگر بودن را به همراه خواهد داشت.
وی بر ضرورت ترویج این فرهنگ تأکید کرد و با بیان اینکه یکی از نمادهای  وحدت ملی و مقاومت در برابر دشمنان حضور حداکثری مردم در انتخابات است افزود : انشاء ا... مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی بار دیگر با حضور خود در پای صندوق‌های رأی با تجدید میثاق با امام و رهبری پایبندی خود را به نظام و انقلاب نشان داده و دشمنان را مأیوس می‌کنند.
وی با بیان اینکه دنیا شاهد حضور مردم ایران در انتخابات خواهد بود افزود : باید فضایی فراهم کنیم تا مردم احساس کنند که ضامن و امانتدار رأی آنان هستیم و آن را حق الناس می‌دانیم تا با کمال آرامش در این انتخابات شرکت کنند.
وی با بیان اینکه مردم را تنها باید دعوت به انتخابات کرد و تشخیص با خود آنان است افزود : تخریب و تهمت درست نیست ، مردمی که 38 سال پای نظام انقلاب مانده‌اند و به شعور و آگاهی رسیده‌اند و خود قادر به تشخیص نامزد اصلح هستند.
استاندار گیلان با اشاره به ضرورت ایجاد فضای همدلی و همراهی به برگزاری منظم نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تأکید کرد و افزود : باید شرایط لازم را در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فراهم کنیم.
وی با قدردانی از حمایت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ساماندهی مزار شهدای رشت اظهار داشت : با پیشنهاد بنده و پیگیری‌های صورت گرفته در استان در حدود 3 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای رشت هزینه شد و پول آن را دولت پرداخت کرد.
وی با اشاره به ساماندهی مزار شهدای شهرستان انزلی، آستانه اشرفیه و شهرستان‌های دیگر استان اظهار داشت : در سال گذشته در حدود 5 میلیارد تومان در این بخش هزینه شد.
وی افزود : ساماندهی مزار شهدای انزلی نیز جزو برنامه‌ها بوده و در سال جاری به جد دنبال آن هستیم.
وی با بیان اینکه ارزشهای ایثار و شهادت چیزی نیست که  از اذهان فرامون شود افزود : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را جزو وظایف خود می دانیم و باید با ایجاد یادمان و گنجانیدن این فرهنگ در آموزه‌های درسی در جهت اشاعه این فرهنگ تلاش کنیم.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز با بیان اینکه خدا را شاکریم در سرزمین زندگی می‌کنیم که نامش جمهوری اسلامی ایران است افزود : به یمن فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس این حماسه که دست خدا پشتیبان آن بود ارزش‌های انسانی و اسلامی فتح شد.
جلائی افزود : تقدیم بیش از 250 شهید گیلان از مجموعه 6 هزار شهید عملیات بیت المقدس هدیه‌ای از بهترین‌های این دیار برای نظام مقدس است .

 


نسخه قابل چاپ