شنبه 30 شهريور 1398   22:15:33
گيلان
1396/2/26 سه شنبهرئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: یک میلیون و 889 هزار و 655 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه استان گیلان هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد احمدی پور گفت : یک میلیون 889 هزار و 655 نفر در  گیلان واجد شرایط رای دادن در انتخابات روزجمعه هستند.
وی افزود : چهل و یک هزار و66 نفر از این تعداد رای اولی هستند. .
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه امروز شرایط مطلوب برای برگزاری انتخابات فراهم است، اعلام کرد: یک بخش از روند برگزاری انتخابات، فراهم نمودن امکانات و لوازم آن است که حداقل 3ماه زمان می برد و بخش دیگر آن ایجاد بستر و شرایط برای حضور داوطلبان جهت معرفی  خود به مردم و ایجاد فضای مطلوب برای انتخاب نامزدها از سوی مردم است.
احمدی پور ، خاطرنشان کرد: در استان گیلان همانند سایر استان های کشور شور و نشاط  خوبی برای شرکت در انتخابات برقرار است.
وی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات اشاره و تصریح کرد: شرکت پرشور در انتخابات از مصادیق و نشانه های قدرت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دنیا است.
احمدی پور حضور مردم در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری را به عنوان تاثیر مستقیم مردم در اداره حکومت قلمداد کرد و آن را حامل 2 پیام به این عنوان دانست که اولا ما می خواهیم در تعیین سرنوشت خود اثربخش باشیم و ثانیا می خواهیم در آینده در تصمیم گیری های آن ها نقش آفرینی کنیم.

 


نسخه قابل چاپ