شنبه 23 آذر 1398   07:06:41
لرستان
1396/3/9 سه شنبهاستاندار لرستان گفت: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان لرستان با شور خاصی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از ایرنا؛ هوشنگ بازوند گفت: تمامی کسانی که علاقه مند به سرنوشت کشور بودند، وارد میدان شدند و انتخاباتی سالم برگزار شد.
وی اظهار کرد: تعداد واجدین شرایط رای در استان لرستان یک میلیون و 433 هزار و 609 نفر بود که بیش از 800 هزار نفر برابر با 58 درصد در انتخابات شرکت کردند.
وی درباره برخی ادعاها مبنی بر کمبود تعرفه در جریان برگزاری انتخابات گفت: در این انتخابات، لرستان کمبود تعرفه نداشت و هر کدام از شعب که تقاضای تعرفه داشتند برای آنها ارسال شد.
استاندار لرستان افزود: پس از شمارش آرا برخی افراد با این ادعا که تعدادی از صندوق های رای باطل شده است قصد حاشیه‌ سازی داشتند.
وی با بیان اینکه برخی از شعبه ها با ازدحام جمعیت روبرو بودند، افزود: ستاد انتخابات لرستان نهایت تلاش خود را انجام داد تا همه علاقه مندان به مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تا آخرین لحظات زمان قانونی اخذ رای بتوانند آرای خود را به صندوق ها بیاندازند.
وی با بیان اینکه یکهزار و 766 شعبه ثابت و سیار در استان لرستان وجود داشت، گفت: یک تن از 9 عضو منتخب شورای اسلامی شهر خرم آباد زن و مابقی مرد بودند.
بازوند درباره شادی مردم پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این جشن با کمترین حاشیه ای در لرستان برگزار شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار شد.
 

نسخه قابل چاپ