شنبه 30 شهريور 1398   23:24:37
مازندران
1395/11/30 شنبههمایش تخصصی حراست و صیانت از انتخابات با حضور مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور و استاندار مازندران و با شرکت مسئولین حراست فرمانداریها و شهرداری های مازندران در ساری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، همایش تخصصی حراست و صیانت از انتخابات با حضور شوشتری مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور و استاندار مازندران و با شرکت مسئولین حراست فرمانداریها و شهرداری های مازندران در ساری برگزار شد .
در این همایش تخصصی، شوشتری مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور به تبین جایگاه و نقش حراست در صیانت از انتخابات پرداخت .
مشاور وزیر کشور به اهمیت دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و ضرورت امنیت و آرامش کشور و حفظ آن به ویژه در ایام انتخابات اشاره کرد و گفت : برگزاری 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 96 به عنوان 2 انتخابات ملی و محلی از اهمیت بالایی برخوردار است و همه جریانات در انتخابات حضوری  فعال خواهند داشت.
شوشتری عملکرد فرمانداریها و شهرداری ها را درارتقاء رضایتمندی مردم نسبت به نظام بسیار مهم دانست و گفت : عملکرد مدیران  می تواند درهمراهی مردم  با نظام نقش موثری داشته باشد.
وی تاکید کرد : وزارت کشور به دنبال برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم ،امن و با مشارکت حداکثری مردم است که مدیران حراست فرمانداریها و بخشداریها در رسیدن به این هدف می توانند کمک بزرگی نمایند .
شوشتری صیانت از نیروی انسانی و بدنه مدیریتی و کارشناسی ادارات را مهم‌ترین وظیفه حراست‌ها خواند و گفت : حراست باید به عنوان یک مشاور خوب برای مدیر و امین کارکنان باشد و بستر مناسب را برای سالم‌سازی فضای اداری و خدمت شایسته به مردم فراهم نماید.
ربیع فلاح استاندار مازندران نیز در این نشست اهمیت حفظ و حراست از انتخابات را تبیین نمود و گفت : انتخابات پرشور موجب نشاط اجتماعی و سیاسی می شود و انتخابات تجلی مردم سالاری دینی است .
مقام عالی دولت در استان تاکید کرد : انتخابات دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در کمال سلامت و امنیت در دولت تدبیر و امید برگزار شد و همه باید تلاش کنیم پرشورترین و حماسی ترین انتخابات را در بهار 96 برگزار نمائیم .
وی تصریح نمود : توسعه نشاط و آرامش سیاسی در جامعه و صیانت از حقوق ملت و رای مردم به عنوان حق الناس محور همه فعالیتها و اقدامات در حوزه انتخابات است .
 سبحانی مدیر کل اطلاعات مازندران نیز در این نشست وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور و استان را تشریح نمود و به بیان انتظارات از مدیران حراست پرداخت.
در ابتدای این همایش موسوی مدیر کل حراست استانداری مازندران اهداف برگزاری این همایش تخصصی و کارگاهها را بیان کرد.
در ادامه این همایش مسئولین حراست فرمانداریها و شهرداری ها در کارگاه آموزشی تخصصی با آخرین مسائل در حوزه حفاظت فیزیکی ، حفاظت پرسنلی ، حفاظت اسناد و حفاظت فناوری اطلاعات شدند .


نسخه قابل چاپ