جمعه 29 شهريور 1398   14:44:43
مازندران
1395/12/22 يكشنبهستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران با حضور استاندار، معاونین استانداری و اعضای این ستاد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در مراسم آغاز به کار ستاد انتخابات مازندران با اشاره به این که فعالیت این ستاد از ماه ها پیش در استان آغاز شده است، گفت: همه شرایط برای برگزاری انتخابات سال 96 در استان فراهم شده است و با فعال شدن رسمی ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، این روند با جدیت تداوم خواهد یافت.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که در این مرحله آموزش های لازم برای مجریان انتخابات برگزار شده است، یاد آور شد: تمام فرمانداران و 99 درصد از بخشداران این استان درآزمون انتخاباتی قبول شدند و برای کسانی که حائز رتبه لازم نشده اند آزمون بار دیگر تکرار می شود.

استاندار با اشاره به این که نام نویسی شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفندماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، افزود: داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند با مراجعه به ستاد انتخابات فرمانداری ها و بخشداری ها نام نویسی کنند.

وی با بیان این که نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظامی مباتنی بر مردمسالاری دینی است و همه ارکان نظام با رای مردم انتخاب می شوند، تصریح کرد: 30 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور برگزار شده است و مطمئنا مردم فرهیخته ایران اسلامی و معتقد به مشارکت در تعیین سرنوشت خود چونان هر بار مشارکت حداکثری را در انتخابات 96 تکرار می کنند.

فلاح به آغاز ثبت نام از داوطلبین شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 22 فروردین ماه 96 اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به انجام روند ثبت نام از داوطلبین شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، مجریان در ایام یاد شده در آماده باش کامل قرار دارند.

استاندارمازندران امنیت، سلامت، قانون مداری و حضور حداکثری را مبنای انتخابات عنوان کرد و

 خاطر نشان ساخت: همه دستگاه ها و نهادها نظارت های دقیق را اعمال نمایند تا از امکانات دولتی و عمومی له یا علیه کسی در انتخابات بهره گیری نشود.

نماینده عالی دولت در استان، با بیان این که رسانه ها و احزاب در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی سهم بسزایی دارند، گفت: در انتخابات هفتم اسفند ماه 94 رسانه ها و رسانه ملی در استان فعالیت های خوبی داشتند و باید در انتخابات پیش رو زمینه نقش آفرینی رسانه ها بیش از پیش فراهم شود.

گفتنی است؛ در این روز با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، دبیر و اعضای این ستاد، دفتر ستاد انتخابات مازندران به طور رسمی افتتاح شد

نسخه قابل چاپ