جمعه 29 شهريور 1398   14:40:28
مازندران
1396/2/9 شنبههمه باید برای پاسداشت دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران و مایوس کردن دشمنان در 29 اردیبهشت ماه پای صندوق های رای حضور یابیم و بار دیگر حماسه ای بزرگ خلق کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری، معاون حقوقی رییس جمهوری در همایش جوانان، کارگران و ورزشکاران درسالن سید رسول حسینی ساری با اشاره به این که مردم مازندران مردمی پرتلاش و انقلابی هستند و در راه انقلاب فداکارهای زیادی نمودند و شهدای والامقامی را تقدیم انقلاب کردند و در عرصه های مختلف و در خلق حماسه های سیاسی پیشتاز بودند، یاد آور شد: به ورزشکاران و قهرمانان ملی مازندرانی که نام ایران را در میادین بین المللی پر آوازه می کنند و پرچم پرافتخار ایران اسلامی را به اهتزاز در می آورند، افتخار می کنیم.

معاون رئیس جمهوری بیکاری را مهم ترین مشکل کشور برشمرد و یاد آور شد: دولت تدبیر و امید با بهره گیری از سرمایه گذاری داخلی و خارجی توانست سالانه 700 هزار شغل در کشور ایجاد کند و تا حدودی نرخ بیکاری را کاهش دهد در حالیکه معدل اشتغال خالص در 8 سال فعالیت دولت قبل 14 هزار شغل در سال بود.

انصاری با بیان این که  دولت تدبیر و امید با پشتیبانی مردم و هدایت ها و حمایت های مقام معظم  رهبری تلاش های بسیاری را صورت داده تا امروز کشور به این نقطه برسد و نامزدهای ریاست جمهوری و طرفدارانشان این نقاط قوت نظام را تخریب نکنند، تصریح کرد: دولت زیر ساخت ها را آماده کرده، بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان را به میدان آورده است و ان شاء الله در سال جاری و سال های آینده ایجاد اشتغال در کشور شتاب قابل توجهی خواهد یافت.

وی با اشاره به این که امروز در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی، جوانان برومند کشور هستند که نقش آفرینی می نمایند، اظهار داشت: دولت با پشتیبانی ملت در سه و سال و نیم گذشته در برابر انواع تهمت ها و تخریب ها ایستاد و سایه تحریم و تهدید را از سر کشور دور کرد و زمینه سرمایه گذاری را در کشور فراهم نمود و امروز برای ایجاد شغل با استفاده از ظرفیت داخلی و افزایش تولید نفت و افزایش محصولات پالایشگاهی، جلب مشارکت بخش خصوصی و ایجاد ثبات در فضای کسب و کار فرصت خوبی بوجود آمده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور کاهش تورم، خودکفایی در تولید گندم و بنزین را از دستاوردهای مهم دولت یازدهم در حوزه اقتصادی با نگاه به توانمندی های داخلی برشمرد و اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در حالی در سال 92 با رای مردم بر سرکار آمد که میزان ذخیره گندم پاسخگوی مصرف 18 روز کشور بود و 6 میلیون تن گندم از خارج وارد می شد .

معاون رییس جمهور، با اعلام این که برای نخستین بار در شمار کشورهای صادر کننده گندم قرار گرفتیم، عنوان داشت: دولت یازدهم پس از سه سال و نیم توانست با برنامه ریزی دقیق و حمایت از کشاورزان، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید گندم کشور را در سال 95 به 14 میلیون تن برساند و با خرید 11.5 میلیون تن گندم مازاد از کشاورزان، کشور را در تامین این محصول راهبردی خودکفا نماید.

انصاری با اشاره به این که توفیق دولت در خودکفایی تولید گندم در راستای نگاه به داخل بود و این مهم با همراهی کشاورزان و کارگران و اعمال روش های علمی با اصلاح آبیاری و کشاورزی از سوی دولت محقق شده است، ابراز داشت: دولت تدبیر و امید بنا دارد تا در سال زراعی جاری با حمایت از کشاورزان، ایران را به صادرکننده گندم تبدیل کند.

 معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح ستاره خلیج فارس در دولت یازدهم در روزهای آینده که به دست جوانان این کشور ساخته شد، گفت: برای نخستین بار بنزین یورو 4 در کشور تولید و ایران به صادر کننده بنزیل تبدیل  خواهد شد و با استفاده از توانمندی نیروهای جوان ایرانی در سایه حمایت دولت، با بهره برداری از این پالایشگاه، کشور برای نخستین بار از واردات بنزین بی نیاز می شود.

وی ادامه داد :دولت تدبیر و امید بستر سازی مناسبی را با ایجاد زیرساخت ها در حوزه نفت و پتروشیمی برای رساندن میزان اشتغال یک میلیون و 200 هزار نفر در سال را فراهم کرده است و با این روند می توانیم تا حد زیادی مشکل بیکاری جوانان را حل کنیم.

انصاری ایجاد 2 هزار و 500 شرکت دانش بینان و بهره گیری از فناوری نوین برای اشتغال را از دیگر برنامه های ارتقا اشتغال دولت تدبیر و امید برای جوانان اعلام کرد.

وی، با اشاره به این که همه ما باید برای پاسداشت دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران و مایوس کردن دشمنان در 29 اردیبهشت ماه روز انتخابات رئیس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پای صندوق های رای حضور یابیم و بار دیگر حماسه ای بزرگ خلق کنیم، افزود: با حضور شکوهمند مردم در انتخابات اقتدار کشور بیشتر می شود، اعتبار کشور افزایش می یابد، سرمایه گذاران دلگرم می شوند چرا که امروز دشمنان بدنبال مایوس کردن مردم و بدبین کردن مردم نسبت به خدمات دولت و نظام هستند و می خواهند دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف را ناچیز جلوه دهند لذا کاندیداها و طرفداران آن ها نیز باید توجه نمایند تا روح امید در فضای کشور تقویت شود.

معاون رییس جمهوری، گفت: ایران خانه ماست و این خانه باید به دست ایران و ایرانی ساخته شود و برای ساختن ایران در طول 37 سال گذشته زحمات زیادی را ملت متحمل شده است تا ایران حفظ شود و با حمایت ملت، مذاکره کنندگان از صحنه مذاکرات سربلند بیرون آمدند.

انصاری تصریح کرد: ما برای ارتقاء جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان نیازمند مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو هستیم و موفقیت دولت در عرصه های بین المللی از جمله برجام نشات گرفته از حمایت مردمی بود.

 


نسخه قابل چاپ