جمعه 29 شهريور 1398   14:39:37
مازندران
1396/2/23 شنبهدر این دولت فقط در مازندران 230 خانه بهداشت مناسب و 127 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری احداث شده و این بیانگر یک حرکت عظیم و موثر در حوزه بهداشت و درمان است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جشنواره گرامیداشت سومین سال اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت : 70 درصد مسائل حوزه سلامت خارج از دستگاه بهداشت و درمان است .
ربیع فلاح جلودار گفت : به اهمیت سلامت و امنیت غذایی اشاره کرد و گفت : استان مازندران در چندین محصول مهم و استراتژیک رتبه اول کشور را داراست و نقش مازندران در امنیت غذایی کشور بی نظیر است .
وی از اجرای طرح تحول سلامت به عنوان انقلابی اساسی در حوزه بهداشت و درمان و افتخاری بزرگ برای دولت تدبیر و امید یاد کرد و گفت : باید قدردان این دولت باشیم که در شرایط تحریم و با مشکلات مالی این طرح عظیم و مهم را برای ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه اجرایی کرد.
مقام عالی دولت در استان ادامه داد: با وجود این همه اقدامات ارزشمند امروز مسائلی در کشور مطرح می شود که در شأن و منزلت مردم عزیزمان نیست .
فلاح تاکید کرد: فقط در استان مازندران دراین شرایط تحریم بیش از 1200 میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی هزینه شده است .
وی افزود: باید قدردان نظام باشیم اینکه سیاه نمایی کنیم صحنه های کور و نقاط خاص را نشان بدهیم و خدمات جمهوری اسلامی را زیر سئوال ببریم این موجب خوشحالی و خرسندی دشمنان، استکبار جهانی و زیر سئوال بردن عملکرد نظام است .
استاندار مازندران افزود: در این دولت فقط در مازندران 230 خانه بهداشت مناسب و 127 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری احداث شده و این بیانگر یک حرکت عظیم و موثر در حوزه بهداشت و درمان است .
وی تاکید کرد: با اجرای طرح پزشک خانواده اتفاقات خوب و عظیمی در استان افتاده است هر چند دارای نقاط ضعفی هم است که باید برطرف شود .
فلاح تصریح نمود: همین طرح ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی برای کودکان زیر 14 سال کار بزرگی است که در این دولت اجرایی شده و یا در این دولت 11 میلیون نفر بیمه شدند و دولت این بار سنگین هزینه ای را تحمل کردند تا مردم دغدغه درمان نداشته باشند .
استاندار مازندران در پایان به برگزاری دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: مازندران در تمامی عرصه ها پیشگام و پیشتاز و مشارکت طلب بوده است و مطمئنا در دو انتخابات پیش رو هم افتخاری دوباره و پرشکوه خلق خواهد کرد.

 


نسخه قابل چاپ