جمعه 29 شهريور 1398   14:45:31
مركزي
1396/1/7 دوشنبهحسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: 6 هزار و 610 نامزد برای حضور در رقابت های انتخاباتی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات با اشاره به استقبال چشمگیر نامزدها برای حضور در  این دوره از انتخابات شوراها در استان، اظهار کرد:  تعداد نامزدهای ثبت نام شده برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی با رشد 11 درصدی نسبت به  دوره قبل 6 هزار و 610 نامزد است.
رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: از مجموع نامزدهای ثبت نام کرده برای انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی، یک هزار و 292 نفر برای رقابت های انتخاباتی شوراهای اسلامی شهرها و بقیه برای انتخابات شوراهای روستایی در گردونه رقابت ها حاضر شده اند. 
رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد: 6 هزار و 191 نفر از نامزدهای ثبت نام شده شوراهای اسلامی استان مرکزی مرد و بقیه زن هستند.
حسن بیگی  گفت: یک هزار و 614 نفر از ثبت نام شدگان سابقه حضور در فعالیت های شوراهای اسلامی شهر و روستا و یا سابقه حضور در انتخابات را داشتند و بقیه داوطلبان برای نخستین بار در عرصه نامزدی انتخابات شوراها گام گذاشته اند. 
وی اضافه کرد: در آخرین روز از مهلت قانونی ثبت نام نامزدی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی 2 هزار و 383 نفر ثبت نام کردند که یک هزار و 927 نفر آنان برای رقابت های انتخاباتی در نواحی روستایی و بخش ها و 456 نفر نیز برای شوراهای شهری ثبت نام کردند.
گفتنی است انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود. 


نسخه قابل چاپ