چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:31:47
مركزي
1396/1/16 چهارشنبهزمانی قمی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، گفت:رعایت اخلاق یک اصل مهم انتخاباتی است؛ ارائه توانمندی ها، برنامه ها و ویژگی های یک کاندیدا امری ضروری است ولی باید در این راه از تخریب دیگر رقبا پرهیز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی رقابتی، قانونی و سالم همراه با رعایت شئون و اخلاق انتخاباتی  در دستور کار دولت است.
استاندار مرکزی گفت: رعایت شئون و اخلاق انتخاباتی  امر مهمی است که  از خواسته های مقام معظم رهبری است  و منطقاً  هم باید در برگزاری انتخابات در این مسیر پیش رویم .
وی افزود: در رقابت های انتخاباتی می توانیم بگوئیم چه کردیم، اثباتی عمل کنیم، حرف هایمان را محکم بزنیم  ولی باید آنچه خلاف واقع است در مورد رقیب نگوئیم ، تخریب نکنیم و اخلاقی عمل نمائیم.
استاندار مرکزی با بیان اینکه مردم جامعه رفتارها را می فهمند و واکنش نشان می دهند، گفت: در جریان انتخابات باید نگاهمان نگاه یکسانی باشد دولت نمی تواند طرف هیچ جریانی قرار گیرد،  اثبات دولت و تبلیغ کرده های دولت با اینکه از جریانی یا عنصری دفاع کنیم، تفاوت دارد که این مهم باید مورد توجه  مدیران و فرمانداران قرار گیرد.
زمانی قمی گفت: جناح های سیاسی کشور  که در درون نظام  هستند هیچ کدام عین دین و هیچ کدام برعلیه دین نیستند همه نسبی هستند به انقلاب عقیده دارند مقام معظم رهبری را دوست دارند و به ایشان ارادت دارند فضا را اینگونه نکنیم که فکر کنیم هر کس با ما است دین دارد و عین دیانت است.
وی با اشاره به اینکه نمی توان آدم دینداری بود و دروغ گفت، افزود: انقلاب اسلامی ما انقلاب دین، اخلاق ،تکریم انسانها، احترام به دیگران و به رسمیت شناختن مخالف است.
وی خاطر نشان کرد: رقابت های انتخاباتی و تبلیغات نامزدها باید برمبنای توانمندی و داشته ها و قابلیت ها باشد و نباید با بیان مطالب خلاف واقعیت و تخریب فضا را آلوده کرد و موجب یاس و ناامیدی شد.
گفتنی است استاندار مرکزی در این نشست از رئیس ستاد انتخابات استان، فرمانداران و اعضای  ستاد انتخابات  که روند کار ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را بخوبی پیش بردند و همچنین از رسانه ها و صدا و سیما که در امر اطلاع رسانی بخوبی عمل کردند، تشکر کرد.


نسخه قابل چاپ