جمعه 29 شهريور 1398   15:05:22
مركزي
1396/2/23 شنبهزمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشورتی بخشداران که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توزیع مواد غذایی در انتخابات بازی کردن با فهم و اندیشه مردم و سرقت رای است، بخشداران باید این موضوع را رصد کرده تا مطابق قانون برخورد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شرایط حساسی را پیش رو داریم و طبیعی است  مسئولیت های بسیار سنگینی متوجه بخشداران است.

وی افزود: برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمدار و با حضور و مشارکت حداکثری مردم از اهداف دولت در برگزاری انتخابات است و  ما بعنوان دولت نه خود را قیم مردم می دانیم و نه کار داریم که چه کسی می خواهد به چه کسی رای دهد .

استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید  در شرایط استثنائی و کاملا غیر قابل مقایسه با ادوار پیشین در کشور  مستقر شد و توانست اقدامات و دستاوردهای خوبی برای کشور داشته باشد که نه تنها  این اقدامات گفته نمی شود بلکه به ناروا چیز دیگری گفته می شود.

وی افزود: بخشداران باید دفاع از عملکرد دولت را به طور جدی دنبال کنند و این امر  ربطی به تبلیغات و انتخابات ندارد چرا که  دولت جمهوری اسلامی اقداماتی را انجام داده است که باید به مردم اطلاع رسانی شود.

زمانی ادامه داد: کسانی نمی خواهند این اقدامات برای مردم بیان شود و هیاهو می کنند آنها باید توبه کنند و باید جلوی آنها گرفته شود زیرا رخدادهایی را باعث می شوند که هم اخلاقی نیست،  هم دینی نیست و هم مغایر با قانون است .

وی افزود: بخشداران باید در بیان عملکرد دولت واقعیتها را بگویند و اغراق نکنند و از مواضع خود محکم دفاع  نمایند و  کار قانونی خود را انجام دهند چراکه هیچ چیز بهتر از صدق و راستگوئی و درستی نیست ما نتیجه دروغ و ریا را در جامعه دیده ایم، مردم به دروغ و ریا واکنش نشان می دهند و فطرت آنها راه درست و صحیح را تشخیص می دهد.

استاندار مرکزی گفت: افرادیکه تا دیروز مسبب این همه فجایع اخلاقی و سیاسی در کشور بودند امروز می گویند که ما می خواهیم فقرا و جامعه را نجات دهیم این که امری معلوم است و همه می دانند که شما چه کرده اید.

زمانی قمی تصریح کرد: انتخابات به سرعت می گذرد ولی آنچه باقی می ماند کارنامه رفتار ماست و اگر در این میان بتوانیم اخلاق را در جامعه ترویج کنیم پیروز هستیم .

زمانی قمی درخصوص توزیع مواد غذایی و کالا توسط نامزدها در انتخابات، گفت : با این رفتار، سیستم و روش کاملا مخالف هستیم نفرین خدا و رسول خدا بر کسانیکه توزیع  کالا و جنس و نان و ...برای رای  را در کشور مرسوم کردند و  با فهم و اندیشه مردم بازی کردند و بجای ترویج فرهنگ کار صف های مستمری بگیر را طولانی کردند من نمی گویم که ما نباید مستمری بگیر داشته باشیم ولی اینکه خوشحال شویم صف 100 متری به 200 یا 300 نفر برسد به کشور خیانت  کرده ایم،  پس فرهنگ کار و تلاش چه می شود ؟

وی بر اجرای مر قانون از سوی بخشداران تاکید کرد و ادامه داد: بخشداران باید در رو ستاها دقیق  رصد کنند که چه کسی بین مردم مواد عذایی توزیع کرده است و  این موضوع باید مورد توجه دستگاه های اجرائی نیز قرار بگیرد .

استاندار مرکزی عنوان کرد: اگر در این زمینه به موضوعی برسم دین و وجدان خود را زیر پا نمی گذارم من در خانه نشینی با اهل حقیقت و آدم های درست کار را با صدارت و وزارت  با اهل ریا را ترجیح می دهم و در مورد این تخلفات سر سوزن هم کوتاهی نمی کنم و باید منتظر باشند تا در جمع بزرگی در این مورد صحبت کنم و مستقیماً نام می برم.

زمانی قمی ابراز کرد: اینها همه زیر پا گذاشتن اخلاق و توسل به ریا و  عوام فریبی است که  نه انقلاب اسلامی آن را می پسندد،  نه مسیر امام راحل و  نه سنت مقام معظم رهبری است و نه وجدان و اخلاق آن را  می پسندد،  توزیع مواد غذایی با هر روشی یعنی سرقت و دزدی رای فقط همین است.

 


نسخه قابل چاپ