شنبه 30 شهريور 1398   23:26:44
هرمزگان
1396/2/23 شنبهاستاندار هرمزگان ملاک اصلی در برگزاری انتخابات را رعایت قانون دانست و گفت: حرکت بر مدار قانون وظیفه اصلی مجریان انتخابات است و باید انتخابات را به شکل قانونی برگزار کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر جاسم جادری در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران حکومتی مبتنی بر مردم سالاری دینی است، عنوان کرد: برگزاری انتخابات یک اصل اساسی و مهم در نظام جمهوری اسلامی است و در طول 38 سال پس از انقلاب اسلامی به طور متوسط سالی یک بار در کشور انتخابات برگزار شده است.
وی ادامه داد: وظیفه مهم برگزاری انتخابات جزء وظایف ذاتی وزارت کشور است و در استان ها این وظیفه را استاندار، فرمانداران و بخشداران بر عهده دارند.
استاندار هرمزگان ملاک اصلی در برگزاری انتخابات را رعایت قانون دانست و افزود: حرکت بر مدار قانون وظیفه اصلی مجریان انتخابات است و باید انتخابات را به شکل قانونی برگزار کنیم.
جادری تاکید کرد: انتخابات باید به صورت کاملا شفاف برگزار شود و مردم باید در جریان تمامی مراحل و فرآیندهای انتخابات قرار گیرند و برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند باید سرلوحه کار فرمانداران و بخشداران باشد.
وی با بیان اینکه باید زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود، اظهار داشت: هرچه مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد، موجب تقویت اصل نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت برگزار می شود.
 

نسخه قابل چاپ